FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Pogoda na weekend. Trudno o gorszą aurę o tej porze roku. Będzie chłodno, deszczowo i burzowo [MAPY]

Po bardzo kapryśnym tygodniu nawet w weekend pogoda nie pozwoli nam odpocząć przy pogodnym niebie i przyjemnym cieple na świeżym powietrzu. Będzie padać, grzmieć i porywiście wiać, z temperatura miejscami ledwo przekroczy 10 stopni. Sprawdź prognozę.

Fot. Pixabay.
Fot. Pixabay.

W weekend niczego dobrego po pogodzie nie powinniśmy się spodziewać. Będzie często padać, miejscami intensywnie, w wielu miejscach zagrzmi i bardzo mocno powieje, a temperatura będzie pozostawiać wiele do życzenia.

Pogoda na sobotę

W pierwszy dzień weekendu możemy liczyć co najwyżej na przejaśnienia. Wszędzie popada. W pasie od Śląska przez Ziemię Łódzką i Mazowsze po Pomorze, Warmię, Mazury i Podlasie będzie pochmurno z intensywnym deszczem. Spadnie tam nawet do 10-15 litrów wody na metr kwadratowy ziemi. Nad Pomorzem przejdą burze z gradem.

Prognoza pogody na sobotę. Fot. TwojaPogoda.pl

Temperatura w najcieplejszym momencie dnia wyniesie od 12 stopni na Suwalszczyźnie przez 15-17 stopni na większym obszarze do 18 stopni na Podlasiu i Lubelszczyźnie. Wiatr z południa i południowego zachodu nadal będzie bardzo silny, w porywach do 50 km/h.

Pogoda na niedzielę

Druga połowa weekendu żadnej poprawy pogody nie przyniesie. Niemal we wszystkich regionach kraju będzie się chmurzyć i padać, chociaż już mniej niż w sobotę. Po południu miejscami na wschodzie, południu i w centrum przejdą burze z gradem, w trakcie których mocniej popada i powieje.

Prognoza pogody na niedzielę. Fot. TwojaPogoda.pl

Termometry pokażą od 13 stopni na Pomorzu przez 15-16 stopni na przeważającym obszarze do 18 stopni na Podkarpaciu i Kielecczyźnie. Wiatr z zachodu nieustannie będzie porywisty, do 40-50 km/h, potęgując uczucie chłodu.

Źródło: TwojaPogoda.pl

prognoza polsat news