FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Szokujące zdjęcie z Bieszczadów. To miejsce jest teraz śmiertelnie niebezpieczne dla turystów

GOPR-owcy pokazali wstrząsające zdjęcie wykonane w pobliżu popularnego szlaku w Bieszczadach. Robi ono kolosalne wrażenie i uświadamia nam, jak groźne może być nawet o tej porze roku zbaczanie z wytyczonego szlaku.

Olbrzymia lawina zeszła w Bieszczadach. Fot. Facebook / GOPR Bieszczady.
Olbrzymia lawina zeszła w Bieszczadach. Fot. Facebook / GOPR Bieszczady.

W rejonie Wielkiej Rawki w Bieszczadach zeszła masywna lawina śnieżna. Zdjęcie opublikowane przez GOPR-owców robi kolosalne wrażenie. Widoczny jest na nim ratownik z rozłożoną sondą lawinową o długości 320 centymetrów.

Uświadamia nam to, jak niebezpieczne może być zbaczanie z wytyczonego szlaku w okresie zimowym, gdy nawisy śnieżne w każdej chwili mogą się oberwać, nawet pod niewielkim obciążeniem, i porwać lekkomyślnego turystę.

👉W zeszłym tygodniu zamieszczaliśmy fotkę z pęknięciem na Wielkiej Rawce a wczoraj w godzinach południowych w tym...

Opublikowany przez GOPR Bieszczady Poniedziałek, 26 kwietnia 2021

Gdy nieszczęśnik znajdzie się pod lawiną, może zostać w pierwszej chwili przeoczony przez ratowników, bo sonda może się okazać zbyt krótka. Pamiętajcie o tym, gdy podczas majówki udacie się w góry, zwłaszcza, że takich ilości śniegu o tej porze roku nie było tam od 4 lat. GOPR-owcy ostrzegają, aby pod żadnym pozorem nie zbliżać się do lawiniska, bo w każdej chwili może tam zejść kolejna lawina.

Źródło: TwojaPogoda.pl / GOPR Bieszczady.

prognoza polsat news