FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Pogoda na weekend. Czy możemy wreszcie liczyć na zdecydowaną poprawę pogody?

Rozpoczyna się weekend, więc większość z nas zadaje sobie pytanie, czy pogoda pozwoli nam na spokojny wypoczynek na świeżym powietrzu. Czy nadal będzie zimno, mokro i wietrznie? Sprawdź prognozę.

Fot. Pixabay.
Fot. Pixabay.

Pogoda na sobotę

Niestety, weekend rozpocznie się nieprzyjemnie. Będzie się chmurzyć, choć możemy liczyć na przejaśnienia. Wyjątkiem będą województwa zachodnie i południowe, gdzie będzie pochmurno. Najmniej deszczu spadnie na Pomorzu i Podkarpaciu, a najwięcej na Śląsku i Kielecczyźnie. Miejscami zagrzmi.

Termometry pokażą maksymalnie od 3 stopni na Górnym Śląsku i w Małopolsce do 13 stopni na Podlasiu. Wiatr osłabnie, ale nadal będzie porywisty i może potęgować uczucie zimna. Ciśnienie początkowo będzie stabilne, później zacznie powoli rosnąć.

Prognoza pogody na sobotę. Fot. TwojaPogoda.pl

Pogoda na niedzielę

Nie spodziewamy się większych zmian w zachmurzeniu. Nadal będzie się chmurzyć, ale z przejaśnieniami. Na dłuższe rozpogodzenia nie ma szans. Najwięcej deszczu spadnie w zachodnich regionach, a padać nie powinno w centrum i na południowym wschodzie.

Ociepli się. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia wyniesie od 8 stopni w Małopolsce do 15 stopni na Suwalszczyźnie. Wiatr zmieni kierunek na wschodni i powieje z umiarkowaną i dużą prędkością, wciąż będzie potęgować chłód. Ciśnienie zacznie wolno spadać.

Prognoza pogody na niedzielę. Fot. TwojaPogoda.pl

Źródło: TwojaPogoda.pl

prognoza polsat news