FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Spadło 20 cm śniegu, a niebawem dopada drugie tyle. W których regionach spadnie najwięcej śniegu?

W niektóre regiony naszego kraju wróciła zima. Z jej powodu drogi mogą być przejściowo nieprzejezdne. Spadło nawet 20 cm śniegu, a dopada drugie tyle. W których regionach śnieżyć będzie najmocniej? Sprawdź prognozę.

Zima na wiosnę. Fot. Teresa / TwojaPogoda.pl
Zima na wiosnę. Fot. Teresa / TwojaPogoda.pl

Od kilkudziesięciu godzin sypie na południu i południowym wschodzie kraju. Opady są chwilami intensywne, zwłaszcza na terenach górzystych. Najwięcej śniegu dotychczas spadło w Tatrach, nawet do 20 cm na Kasprowym Wierchu.

W południowych regionach Śląska i Małopolski pokrywa śnieżna ma do 10-15 cm grubości. Jednak sypnęło nie tylko w rejonach górzystych, ale również na wyżynach woj. lubelskiego i świętokrzyskiego.

Dwa skrajne krajobrazy w rejonie Olkusza w woj. małopolskim. Fot. GDDKiA.

W Lublinie i Częstochowie mamy 4 cm śniegu, w Sandomierzu 5 cm, w Nowym Sączu i Tarnowie do 7-8 cm, w Lesku 10 cm, a w Zakopanem, Krośnie i Bielsku-Białej 14-15 cm. Wysoko w górach pokrywa białego puchu ponownie przekracza 1,5 metra grubości.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Kołem Pisane (@kolempisane)

W środę (14.04) deszcz ze śniegiem i śnieg sypie na południu, wschodzie i w centrum. W czwartek (15.04) śnieżnie nadal będzie na południu i w centrum. Spadnie tam do 3-5 cm śniegu, na wyżynach do 10 cm, a w górach do 20 cm.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Agnieszka Świder (@agnieszka_swider)

Na pozostałym obszarze kraju opadów śniegu się nie spodziewamy, będzie natomiast padać deszcz. Najładniejsza aura panować będzie na zachodzie, gdzie pojawią się przejaśnienia, a temperatura będzie najwyższa.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Katarzyna (@badylara123)

Kierowców i pieszych w miejscach, gdzie zalega i pada śnieg, prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności, ponieważ jest ślisko. Z powodu nagromadzenia się śniegu na gałęziach drzew może dochodzić do ich uszkodzeń, a przez to zrywania linii energetycznych i przerw w dostawach prądu.

Źródło: TwojaPogoda.pl

prognoza polsat news