FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Przerażające nagranie lawiny, która w weekend zeszła do Doliny Roztoki w Tatrach [WIDEO]

W weekend w Tatrach zeszło wiele lawin śnieżnych. Jedną z nich udało się sfilmować. W górach panują niebezpieczne warunki, wysoki stopień zagrożenia lawinowego, w dodatku nadciąga ostre załamanie pogody. Zobacz nagranie.

Lawina schodząca do Doliny Roztoki w Tatrach. Fot. YouTube / Tatromaniak.
Lawina schodząca do Doliny Roztoki w Tatrach. Fot. YouTube / Tatromaniak.

TOPR-owcy poinformowali, że w miniony weekend (10-11.04) w Tatrach zeszło wiele mniejszych lawin śnieżnych. Jedna z nich była rozległa. Masy śniegu stoczyły się ze zboczy Koziego Wierchu w kierunku Doliny Roztoki.

Lawinę sfilmowali turyści, którzy na szczęście przechodzili w bezpiecznej odległości. Była na tyle daleko, aby nie wyrządzić im krzywdy, ale też na tyle blisko, aby ich przestraszyć. Nagranie uświadamia nam, jak niebezpiecznie jest w górach o każdej porze roku.

W najbliższych dniach odradzamy wszelkich wyjść na szlaki, ponieważ pogoda ulegnie załamaniu. Spodziewamy się intensywnych opadów śniegu, które przy porywistym wietrze będą mieć charakter zawiei i zamieci śnieżnych. W Tatrach może spaść nawet powyżej pół metra śniegu.

Zapewne ratownicy górscy jeszcze podniosą stopień zagrożenia lawinowego z drugiego do trzeciego, a być może nawet do czwartego stopnia.

Źródło: TwojaPogoda.pl / Tatromaniak.pl / TOPR.

prognoza polsat news