FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Piorun uderzył w rafinerię i wywołał gigantyczny pożar. Wiele osób zostało ciężko poparzonych [FILM]

W Indonezji podczas gwałtownej burzy wybuchł ogromny pożar w rafinerii. Słup ognia i kłęby czarnego dymu były widoczne z odległości wielu kilometrów. Niestety, wiele osób doznało poparzeń. Służby twierdzą, że źródłem katastrofy był piorun.

Fot. YouTube / W E W E S.
Fot. YouTube / W E W E S.

Wyspa Jawa na Indonezji jest jednym z najbardziej burzowych miejsc na świecie. W rejonie miasta Bogor pioruny biją rocznie przez średnio 322 dni. Obecnie panuje tam pora mokra, która przynosi gwałtowne burze nawet kilka razy w ciągu doby.

Podczas jednej z nich piorun najprawdopodobniej uderzył w rafinerię i doprowadził do gigantycznego pożaru wszystkich czterech zbiorników z ropą. Kłęby czarnego, trującego dymu i słupy ognia były widoczne z odległości wielu kilometrów.

Mieszkańcom zalecono pozostanie w domach i uszczelnienie okien i drzwi, aby trujące pyły nie wnikały do wnętrza. W pierwszych godzinach akcji gaśniczej ogień pozostawał poza całkowitą kontrolą. Osoby znajdujące się na terenie rafinerii mówią o apokaliptycznej scenerii.

Jak donoszą miejscowe władze, 6 pracownikom nie udało się w porę uciec i doznali poparzeń. Stan niektórych poszkodowanych jest bardzo poważny. Z bezpośredniego pobliża zakładu ewakuowano ok. tysiąca osób.

Źródło: TwojaPogoda.pl

prognoza polsat news