FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Po potężnych zawiejach śnieżnych w górach spadło nawet powyżej 20 cm śniegu. Gdzie najwięcej?

Przez ostatnią dobę nad obszarami górzystymi przeszły śnieżyce z prawdziwego zdarzenia, które przy porywistym wietrze miały postać zawiei śnieżnych, ograniczających widoczność niemal do zera. Miejscami spadło nawet 20 cm świeżego śniegu.

Fot. TwojaPogoda.pl
Fot. TwojaPogoda.pl

Zawieje były paraliżujące, ponieważ towarzyszyły im miejscami porywy wiatru osiągające nawet 90 km/h. Jak wynika z danych IMGW, najwięcej śniegu spadło w Soblówce u stóp Wielkiej Rycerzowej w Beskidzie Żywieckim. Przyrost pokrywy śnieżnej wyniósł tam aż 21 cm.

Sporo śniegu spadło też w Koszarawie, a także w Rajczy na obrzeżach Żywieckiego Parku Krajobrazowego, gdzie przybyło 18 cm białego puchu. W innych miejscach wysokość opadów była zróżnicowana.

Ku uciesze narciarzy znaczne ilości śniegu spadły też na Podhalu i w Tatrach. W Zakopanem przybyło 7 cm śniegu, ale już na Kasprowym Wierchu i Hali Gąsienicowej 16 cm, a na Polanie Chochołowskiej nawet 18 cm. Przez tak grubą warstwę puchu krokusy raczej się nie przebiją.

W najbliższych dniach w wielu regionach kraju spodziewamy się przelotnych opadów śniegu, które nocami i o porankach, przy ujemnej temperaturze, mogą zabielać krajobrazy. Spadnie do 1-3 cm śniegu, ale miejscami nawet do 5 cm. W górach nadal zawieje i zamiecie śnieżne.

Źródło: TwojaPogoda.pl / IMGW.

prognoza polsat news