FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Dymitr przyniesie uderzenie zimy. Zawieje śnieżne i oblodzenie. Może spaść nawet do 10 cm śniegu

Niż Dymitr przyniesie nam chwilami intensywne opady śniegu, które przy porywistym wietrze będą miały postać zawiei śnieżnych, znacznie ograniczających widoczność. W dodatku dojdzie do oblodzenia dróg i chodników. Miejscami spadnie nawet 10 cm świeżego śniegu.

Fot. TwojaPogoda.pl
Fot. TwojaPogoda.pl

Są jeszcze miejsca w naszym kraju, gdzie wciąż nie ma ani grama śniegu. Lada chwila się to zmieni, ponieważ z zachodu na wschód kraju wędruje we wtorek (12.01) front atmosferyczny związany z niżem o imieniu Dymitr.

Przynosi on opady śniegu, które przejściowo w województwach zachodnich mogą przechodzić w deszcz ze śniegiem. Najpóźniej śnieg zacznie prószyć na wschodzie, dopiero pod wieczór. Najwcześniej ustąpi na północnym zachodzie, w godzinach popołudniowych.

Prognoza pogody na wtorek. Fot. TwojaPogoda.pl

W nocy z wtorku na środę (12/13.01) chwyci mróz, który oznacza, że wszędzie tam, gdzie spadły śnieg roztapiał się lub zalegała deszczówka, na drogach i chodnikach może się pojawić bardzo niebezpieczne oblodzenie stanowiące poważne zagrożenie dla kierowców i pieszych.

Śniegu dosypie też w środę (13.01) w drugiej połowie dnia, a także w godzinach nocnych w akompaniamencie porywistego wiatru do 40-50 km/h, wzniecającego zawieje i zamiecie śnieżne. Widoczność na drogach może spadać poniżej 100 metrów.

Prognoza pogody na środę. Fot. TwojaPogoda.pl

Silny wiatr będzie wzmagać uczucie mrozu, nawet pomimo tego, że na termometrach będzie w okolicach zera. Jednak odczuwalnie będzie nawet o ponad 5 stopni zimniej. Ubierajmy się naprawdę ciepło.

Po dwóch falach opadów śniegu spodziewamy się, że na większym obszarze kraju leżeć będzie na ogół od 5 do 10 cm białego puchu, lokalnie do 15 cm, a na północy do 20-30 cm, lokalnie 40 cm. Jeszcze więcej śniegu przybędzie w górach.

Źródło: TwojaPogoda.pl

Komentarze

prognoza polsat news