FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Listopad jest na tyle ciepły, że nie przynosi nam przymrozków. Kiedy temperatura spadnie poniżej zera?

Kierowcy są zadowoleni, ponieważ zwykle w listopadzie przed wyjazdem do pracy muszą skrobać szyby ze szronu. Jednak ostatnio jest na tyle ciepło, że nawet nocami jest na plusie. Kiedy nadejdzie pierwsza większa fala ujemnych temperatur?

Fot. Max Pixel.
Fot. Max Pixel.

Mroźne powietrze znad Syberii zaczyna się wdzierać do europejskiej części Rosji. Z każdym dniem pokonuje kilkadziesiąt kilometrów, systematycznie zbliżając się do naszych wschodnich granic. Póki co przez całą dobę nasze termometry wskazują wartości dodatnie.

Zmieni się to nie wcześniej niż w połowie przyszłego tygodnia. Wówczas spodziewamy się rozpogodzeń, a wraz z nimi nocnych i porannych wychłodzeń gruntu, co będzie sprzyjać większym spadkom temperatury, przeważnie blisko zera, a jedynie lokalnie poniżej.

Z biegiem dni temperatura będzie coraz niższa, ale na powszechne przymrozki notowane w okolicach wschodu słońca na przeważającym obszarze kraju, poczekamy jeszcze około tygodnia, mniej więcej do 22-24 listopada.

Końcówka miesiąca minie pod znakiem nocy i ranków z przymrozkiem, a nawet mrozem, ponieważ w pełni dnia będzie około 2-3 stopni, co oznacza średnią dobową temperaturę poniżej zera, gdy zamiast przymrozków powinniśmy mówić o regularnym mrozie.

Źródło: TwojaPogoda.pl

prognoza polsat news