FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

O świcie Księżyc spotka się z Jutrzenką, najpiękniejszą z planet. Sprawdź, gdzie i kiedy obserwować

W poniedziałek o świcie będziemy świadkami wyjątkowego spotkania na niebie. Księżyc zbliży się do Wenus, planety nazywanej Boginią Miłości. Przygotowaliśmy poradnik dla tych, którzy chcą zobaczyć to malownicze zjawisko na własne oczy.

Księżyc i Wenus. Fot. Max Pixel.
Księżyc i Wenus. Fot. Max Pixel.

Wenus nazywana Jutrzenką codziennie przed wschodem słońca przepięknie prezentuje się na niebie wschodnim. W poniedziałek (14.09) o świcie dołączy do niej Księżyc zbliżający się do nowiu w postaci wąskiego rogalika.

Bogini Miłości, jak Wenus zwali dawni Rzymianie, znajdzie się w dół i na prawo od Srebrnego Globu na tle gwiazdozbioru Raka. Wenus to najjaśniejsza ze wszystkich planet, dlatego z jej odnalezieniem na niebie nie będzie najmniejszego problemu.

Najlepiej obserwować to romantyczne spotkanie godzinę przed wschodem słońca, czyli w zależności od regionu Polski, między godziną 5:00 a 5:30. Obserwacje warto kontynuować aż do pojaśnienia nieba, w którego blasku Wenus zatonie.

We wtorek (15.09) Wenus nie zmieni swojego położenia, jednak Księżyc owszem. Znajdzie się poniżej planety, mniej więcej w połowie drogi między nią a linią horyzontu. Będzie jeszcze węższym rogalikiem. Zachęcamy do fotografowania.

Źródło: TwojaPogoda.pl

Komentarze

prognoza polsat news