FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

W weekend wrócą burze. Czy znów będą gwałtowne i niszczycielskie?

W weekend spodziewamy się poważniejszego załamania pogody, które poprzedzone będzie krótkim, ale dość silnym ociepleniem. Temperatura miejscami przekroczy 25 stopni, ale bardzo szybko nadejdą burze, które przyniosą ochłodzenie. Czy będą one gwałtowne?

Fot. Piotr Wojakowski / TwojaPogoda.pl
Fot. Piotr Wojakowski / TwojaPogoda.pl

W poprzednich dniach notowaliśmy nawet poniżej 15 stopni, ale początek weekendu przyniesie nam duże ocieplenie. W sobotę (5.09) termometry pokażą od 17-18 stopni nad morzem przez 20-24 stopnie na przeważającym obszarze do nawet 27 stopni na Śląsku i w Małopolsce.

Najpiękniej pierwszy dzień wrześniowego weekendu zapowiada się na południowym wschodzie, gdzie będzie słonecznie i bez opadów, a w dodatku najgoręcej. Najgorzej będzie na północnym zachodzie, bo pochmurno, deszczowo i chłodno, poniżej 20 stopni.

W większości regionów przejdą deszcze, które miejscami będą intensywne. Na Pomorzu spadnie nawet od 10 do 20 litrów wody na metr kwadratowy ziemi. Z kolei na południowym zachodzie, w centrum i na północnym wschodzie, gdzie po południu pojawią się burze, może padać ulewnie.

Prognoza pogody na sobotę. Fot. TwojaPogoda.pl

Na szczęście tak gwałtownych burz, jak w poprzedni weekend się nie spodziewamy, jednak każda burza jest niebezpieczna i nie należy jej ignorować. W krótkim czasie może spaść do 30 litrów wody na metr kwadratowy, lokalnie z gradem do 2-3 centymetrów i porywami wiatru do 90 kilometrów na godzinę.

W niedzielę (6.09) nastąpi poprawa pogody, ale nie radykalna. Spodziewamy się większych przejaśnień i rozpogodzeń, ale na zupełnie pogodne niebo raczej nie ma co liczyć. W dodatku na wschodzie, południu i północnym zachodzie może jeszcze padać, na południowym wschodzie ulewnie.

Prognoza pogody na niedzielę. Fot. TwojaPogoda.pl

Temperatura mocno się obniży, poniżej 20 stopni. Termometry pokażą maksymalnie od 17 stopni na Pomorzu i Podkarpaciu przez 19-20 stopni na większym obszarze do 21 stopni na południu.

Źródło: TwojaPogoda.pl

prognoza polsat news