FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Grupa Polsat-Interia zdominowała kategorię serwisów pogodowych. Konkurencja daleko w tyle

Jak wynika z badania Gemius/PBI w lipcu 2020 roku z serwisu pogodowego w Interii skorzystało 5,75 miliona użytkowników. Serwis TwojaPogoda.pl, należący do Polsatu, odwiedziło 1,93 mln użytkowników. Po uwzględnieniu współoglądalności obu serwisów i wyników aplikacji otrzymujemy wynik na poziomie 6,74 mln użytkowników, co plasuje Grupę Polsat-Interia na pierwszym miejscu w tej kategorii tematycznej. Następny w rankingu serwis Accuweather w lipcu 2020 roku odwiedziło tylko 3,34 mln użytkowników.

Grupa Polsat-Interia zdominowała kategorię serwisów pogodowych. Konkurencja daleko w tyle

Wakacje to sezon dla serwisów pogodowych. Użytkownicy częściej korzystają z prognoz, planując urlopy i letnie wyjazdy, a połączone zasięgi serwisów Pogoda.Interia.pl i TwojaPogoda.pl gwarantują bezapelacyjną przewagę Grupie Polsat-Interia.

- Bardzo nas cieszy, że nasz serwis pogodowy jest wyborem numer jeden w polskim Internecie. To przede wszystkim skuteczne i przyjazne w obsłudze narzędzie, które dostarcza użytkownikowi pełen pakiet danych pogodowych. Na jego sukces i stabilną pozycję złożyło się kilka czynników, zarówno funkcjonalność samego serwisu, jak i długofalowe i skuteczne działania promocyjne - mówi Filip Lenart, Dyrektor ds. PR i Marketingu w Grupie Interia.pl. - W dodatku od lipca, kiedy wspólnie z Polsatem tworzymy jedną grupę mediową, otwierają się przed nami nowe możliwości rozwoju. Dwa komplementarne serwisy pogodowe w Grupie pozwolą nam jeszcze lepiej zaspokajać potrzeby użytkowników oraz reklamodawców - dodaje Filip Lenart.

- To naprawdę świetne wyniki, zwłaszcza że konkurencja na rynku portali i aplikacji pogodowych jest ogromna. Pozycję TwojaPogoda.pl budowaliśmy skutecznie od lat i cieszę się, że zbiera doskonałe opinie zarówno wśród internautów, jak i ekspertów. Wspólnie z Interią stawiamy na rozwój i budowę jak najsilniejszej pozycji w polskim internecie - mówi Grzegorz Janczura, Dyrektor Pionu Projektów Internetowych Grupy Polsat.

Dla porównania, zarówno serwisy pogodowe Grupy Onet-RASP, jak i Grupy Wirtualna Polska w lipcu zanotowały odpowiednio po ok. 1,72 i 2,08 mln użytkowników. Grupa Polsat-Interia.pl wyprzedza również specjalistyczny Accuweather.com (3,34 mln RU) oraz serwis pogodowy Grupy TVN (2,58 mln RU).

Według Badania Gemius/PBI w lipcu 2020 r. strony i aplikacje całej Grupy Polsat-Interia zanotowały 18,27 mln realnych użytkowników i 1,5 mld odsłon, a sam portal Interia - 13,61 mln użytkowników i 0,8 mld odsłon.

prognoza polsat news