FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Upał i burze zaczynają odpuszczać. Co nas czeka w pogodzie w drugiej połowie tygodnia?

Ostatnie dni minęły pod znakiem upału, a miejscami także burz z ulewnym deszczem. Jednak ta najbardziej niebezpieczna aura zaczyna dobiegać końca. Co nas czeka w pogodzie w drugiej połowie tygodnia?

Fot. TwojaPogoda.pl
Fot. TwojaPogoda.pl

Najdłuższa tego lata fala upałów dobiega końca. W ostatnich dniach termometry pokazywały przeważnie 30-31 stopni, ale na krańcach zachodnich potrafiły sięgać nawet 35 stopni w cieniu. Upał nie był intensywny, ale mimo to męczący. Na szczęście największy żar jest już za nami.

Problem stanowić mogą jeszcze burze, które we wtorek (11.08) spodziewane są w całej południowej połowie kraju. Będą one miały zasięg lokalny, ale chwilami średnie natężenie. W ciągu jednej godziny może spaść do 30 litrów wody na metr kwadratowy ziemi, miejscami z gradem do 2 cm i porywami wiatru do 80 km/h.

Od połowy tygodnia czeka nas zmiana pogody na lepsze. Przede wszystkim napływać będzie zdecydowanie bardziej stabilna masa powietrza, a to oznacza, że będzie słonecznie i bez groźnych burz. Nie spadnie nawet kropla deszczu.

Temperatura obniży się poniżej 30 stopni i przeważnie wahać się będzie od 20 do 25 stopni, tylko na zachodzie i południu będzie nieco cieplej. Ochłodzą się też noce i wczesne ranki. Zrobi się rześko, bo termometry pokazywać będą wtedy zaledwie od 10 do 15 stopni.

Nic nie wskazuje na to, aby w drugiej połowie tygodnia miał wrócić upał, poza jedynie lokalnymi wyjątkami, podobnie jak burze, które mogą się jeszcze zdarzyć w piątek (14.08) w południowych województwach. Poza tym będzie ciepło, sucho i słonecznie. Aura idealna na wypoczynek.

Źródło: TwojaPogoda.pl

Komentarze

prognoza polsat news