FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Pogoda na długi weekend. Gwałtowne burze mogą pokrzyżować plany wypoczynkowe [MAPY]

To nie będzie spokojny długi weekend. Spodziewamy się gwałtownych burz z ulewnymi deszczami, gradem i porywistym wiatrem, które na większym obszarze kraju mogą krzyżować nasze wypoczynkowe plany. W dodatku będzie gorąco, a przez to parno i duszno. Sprawdź prognozę!

Fot. TwojaPogoda.pl
Fot. TwojaPogoda.pl

Od kilku dni ostrzegamy, że druga połowa tygodnia minie pod znakiem gorącej i burzowej aury. Codziennie musimy się liczyć z burzami, które mogą być gwałtowne, a przy tym stwarzać zagrożenie dla zdrowia i życia ludzkiego oraz powodować straty materialne.

Pogoda na czwartek, 11 czerwca

W Boże Ciało ryzyko burz obejmuje południowe, wschodnie i centralne części kraju. Mimo, że gwałtownych zjawisk spodziewamy się na przeważającym obszarze, to jednak nie wystąpią one w każdej miejscowości. Zjawiska te mają zwykle zasięg jedynie lokalny.

Spodziewamy się ulewnego deszczu do 20-30 mm, z gradem o średnicy do 1-2 cm i porywistym wiatrem do 70-80 km/h. Jedynie lokalnie natężenie zjawisk może być większe. Niewykluczone są podtopienia dróg i zabudowań, uszkodzenia drzewostanu i zadaszeń oraz szkody w uprawach.

Przeważnie odnotujemy od 23 do 25 stopni, ale na wschodzie będzie goręcej, do 28 stopni, zaś nad morzem najchłodniej, poniżej 20 stopni. Temperatura odczuwalna, z powodu dużej wilgotności powietrza, może być wyższa od wskazań termometrów.

Pogoda na piątek, 12 czerwca

Bez burz jedynie na zachodzie kraju. Poza tym nadal spodziewamy się lokalnych ulew z gradem i porywistym wiatrem. Zjawiska znów mogą powodować zagrożenie i szkody. Planując wypoczynek na świeżym powietrzu warto zachować ostrożność i śledzić naszą mapę burzową.

Zrobi się gorąco, wręcz upalnie, ponieważ termometry wskażą około 30 stopni, tym razem już na przeważającym obszarze. Będzie parno i duszno, co meteopaci mogą przypłacić złym samopoczuciem, w tym bólem głowy, sennością i rozkojarzeniem.

Pogoda na sobotę, 13 czerwca

Od północy kraju zacznie spływać chłodniejsza masa powietrza polarno-morskiego, za sprawą której temperatura spadnie poniżej 25 stopni, a deszcze występować będą tylko miejscami, ustępując miejsca większym przejaśnieniom i rozpogodzeniom.

Na pozostałym obszarze nadal niebezpieczne burze z ulewami, gradobiciami i wichurami. W strefie burz utrzyma się bardzo wysoka temperatura zbliżająca się w godzinach późnopopołudniowych do około 30 stopni w cieniu. Będzie bardzo nieprzyjemnie.

Pogoda na niedzielę, 14 czerwca

Końcówka długiego weekendu przyniesie orzeźwiające ochłodzenie już w całym kraju. Temperatura spadnie do nieco ponad 20 stopni, możemy też liczyć na przejaśnienia i rozpogodzenia. Jeśli pojawią się opady, to tylko miejscami i będą wyłącznie symboliczne.

Źródło: TwojaPogoda.pl

prognoza polsat news