FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Pogoda na weekend: Będzie nietypowo ciepło, ale znów bardzo mocno powieje

Nadchodzący weekend nie zapowiada się tragicznie pod względem pogody, ale trzeba się liczyć z pewnymi utrudnieniami, które szczegółowo omówimy w naszej prognozie na ostatnie dni tego tygodnia. Zdradzimy, że będzie nietypowo ciepło, ale też wietrznie.

Fot. Max Pixel.
Fot. Max Pixel.

Niektórzy już planują wypoczynek w zbliżający się weekend. Czy jednak pogoda będzie na tyle łaskawa, aby umożliwić np. aktywność poza domem? A może będzie na tyle nieprzyjemnie, że warto jednak pozostać w domu? Sprawdźmy prognozę.

Pogoda na sobotę

W pierwszy dzień weekendu aura będzie w miarę przyzwoita. Na większym obszarze kraju spodziewamy się przejaśnień i rozpogodzeń, ale, co najważniejsze, nie powinno padać. Inaczej będzie miejscami na południu i północy, gdzie może przelotnie popadać, ale będą to deszcze dosłownie symboliczne.

Temperatura, jak na połowę lutego, będzie bardzo wysoka. W najcieplejszym momencie dnia, czyli wczesnym popołudniem, wyniesie od 3 stopni na północnym wschodzie przez 5-7 stopni na większym obszarze do 8-9 stopni na zachodzie i południu. Wiatr będzie dochodzić w porywach do 50-60 km/h, a więc będzie wietrznie, ale jeszcze bezpiecznie.

Pogoda w niedzielę

Aura podzieli nasz kraj na słoneczne i suche południe oraz pochmurną i mokrą północ. Najbardziej deszczowo będzie na Pomorzu, gdzie może spaść nawet do 5 mm opadu. Z biegiem godzin będzie się nasilać zachodni wiatr. Niebezpiecznie zacznie się robić późnym popołudniem i wieczorem, gdy porywy dojdą do 70-80 km/h, a nad morzem do 90-100 km/h.

Wieczór i noc z niedzieli na poniedziałek minie pod znakiem bardzo silnego wiatru, miejscami, zwłaszcza na Pomorzu, wybrzeżu i terenach górzystych, o sile wichury. Tam wiatr może powodować szkody materialne, dlatego warto zachować ostrożność.

Kolejny wietrzny układ niżowy przyniesie bardzo wysokie temperatury, rzędu kilkunastu stopni powyżej zera. Termometry wskażą od 7-8 stopni na wschodzie przez 10-11 stopni na przeważającym obszarze do nawet 13 stopni na południowym zachodzie, a może i nawet jeszcze więcej.

Źródło: TwojaPogoda.pl

Komentarze

prognoza polsat news