FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Smog już Cię nie zaskoczy. Teraz sprawdzisz aktualną jakość powietrza we wszystkich gminach w Polsce!

Wszyscy użytkownicy TwojaPogoda.pl, największego serwisu pogodowego w Polsce, otrzymali darmowy dostęp do danych o aktualnej jakości powietrza z każdej gminy w naszym kraju, a więc z 2,5 tysiąca lokalizacji. Sprawdź już teraz czym oddychasz!

Fot. TwojaPogoda.pl
Fot. TwojaPogoda.pl

Każdego roku z powodu zanieczyszczenia powietrza przedwcześnie umiera w Polsce 150 osób na każde 100 tysięcy mieszkańców. To zbyt duże zagrożenie, abyśmy mogli przejść obok niego obojętnie. Dlatego udostępniliśmy naszym czytelnikom dane, które pomagają zaplanować swoją codzienną aktywność poza domem wobec zanieczyszczenia powietrza.

Serwis TwojaPogoda.pl, jako pierwszy serwis pogodowy w Polsce, kilka lat temu zaczął publikować informacje o aktualnej jakości powietrza. Dane na bieżąco zbierane przez Główny Inspektorat Ochrony Środowiska (GIOŚ) zostały od początku kwietnia wzbogacone o największą w kraju bazę danych z mobilnych czujników platformy Airly.

Baza obejmuje aż 2,5 tysiąca lokalizacji, dzięki czemu każdy nasz czytelnik może zapoznać się z aktualną jakością powietrza w swojej miejscowości, i to w czasie rzeczywistym. Na bieżąco podajemy informacje o stężeniu pyłu zawieszonego PM2,5 i PM10, a więc tego, który jest na tyle mały, aby wnikać do naszych płuc i układu krwionośnego, przyczyniając się do wielu chorób, a nawet śmierci.

Sondaże wskazują, że aż 65 procent Polaków nie czuje się wystarczająco poinformowanych o aktualnej jakości powietrza w swoim miejscu zamieszkania. Dzięki łatwemu dostępowi do tych danych na łamach serwisu TwojaPogoda.pl, chcemy to raz na zawsze zmienić.

Nie trzeba już przeszukiwać odmętów internetu, wystarczy wejść na główną stronę serwisu TwojaPogoda.pl, a najświeższe, aktualizowane na bieżąco przez całą dobę, dane o jakości powietrza będą na wyciągnięcie ręki.

Źródło: TwojaPogoda.pl

Komentarze

prognoza polsat news