FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Niespokojny początek tygodnia. Będzie do 20 stopni, ale też silny wiatr, deszcze, a nawet burze

Początek tygodnia zapowiada się bardzo niespokojnie, choć będą też przyjemne chwile. Najbardziej spodoba się nam wysoka temperatura, która dojdzie miejscami nawet do 20 stopni. Jednak da nam się we znaki porywisty wiatr, deszcz, a nawet burza.

Fot. Max Pixel.
Fot. Max Pixel.

W najbliższym czasie przemknie nad nami cała plejada frontów atmosferycznych, które przyniosą nam nieprzyjemne zjawiska atmosferyczne. Na szczęście między kolejnymi frontami aura będzie się poprawiać i może też sprawić nam przyjemność.

Jeden z układów niżowych wędruje w niedzielę (3.03) nad Skandynawią. W całym kraju przyniesie nam przeważające zachmurzenie, choć z przejaśnieniami, a w północnych regionach deszcze, które z biegiem godzin będą się nasilać.

Do godzin wieczornych deszczowe chmury dotrą także nad dzielnice południowe. Jednocześnie nasila się południowo-zachodni wiatr, który może miejscami osiągać w porywach do 40-50 km/h, a nad morzem do 60 km/h.

Właśnie z powodu zachmurzenia, opadów i silnego wiatru temperatura, która wyniesie od 5 stopni na północnym wschodzie do 15 stopni na południowym zachodzie kraju, w odczuciu będzie nawet o kilka stopni niższa od tej, którą wskażą termometry.

Noc z niedzieli na poniedziałek (3/4.03) deszczowo i wietrznie minie w północnych i wschodnich regionach. Na pozostałym obszarze padać nie powinno, jednak wszędzie mocno powieje. Temperatura będzie najwyższą od kilku miesięcy, nie spadając poniżej 7-8 stopni.

Poniedziałek (4.03) przyniesie nam dość zróżnicowaną pogodę. O poranku na wschodzie i północy, a w ciągu dnia także na zachodzie spodziewamy się opadów deszczu, chwilami silniejszych, zwłaszcza podczas lokalnych, niewielkich burz.

Na pozostałym obszarze, a zwłaszcza na południu i południowym wschodzie, pojawiać będą się przejaśnienia, a nawet rozpogodzenia. Temperatura będzie bardzo wysoka, osiągając od 10 stopni na północnym wschodzie do nawet 20 stopni na południu kraju.

Jednak tego ciepła w pełni nie odczujemy, ponieważ wszędzie będzie bardzo mocno wiać z południa i południowego zachodu, w porywach do 60-70 km/h, a na zachodzie i północy także chmurzyć się i padać. Temperatura odczuwana przez receptory zawarte w skórze twarzy znów będzie nawet o kilka stopni niższa od tej prognozowanej.

Także wtorek (5.03) zapowiada się pochmurno z opadami deszczu, chwilami silniejszymi, którym miejscami mogą towarzyszyć pierwsze w tym sezonie burze o niedużym natężeniu. Podczas opadów i burz wiać będzie porywiście.

W międzyczasie spadnie przeważnie do 3-5 mm deszczu, a tam, gdzie będzie najbardziej deszczowo, a więc na Pomorzu, Kujawach, Warmii, Mazurach, Podlasiu i północnym Mazowszu, nawet do 10-20 mm.

Z powodu silnego wiatru warto uprzątnąć wszelkie przedmioty leżącej luzem na balkonach lub na podwórku, aby nie stanowiły dla nikogo zagrożenia. Należy też zachować ostrożność, unikając stawania w pobliżu drzew i tablic reklamowych.

Szczegółową prognozę na następne 16 dni znajdziecie poniżej.

Źródło: TwojaPogoda.pl

prognoza polsat news