FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Prognoza 16-dniowa: Zima nie może się zdecydować. Jaka będzie? Łagodna czy sroga? Sprawdź!

W ostatnim czasie zima nie mogła się zdecydować, jaka w końcu ma być, łagodna czy sroga. W jednych regionach kraju było ciepło, a w innych mroźno i śnieżnie. Czy w najbliższych tygodniach się to zmieni? Sprawdź prognozę 16-dniową.

Fot. TwojaPogoda.pl
Fot. TwojaPogoda.pl

Srogiej zimy w naszej prognozie długoterminowej nie widać. Kolejny tydzień z rzędu większy mróz pojawia się dopiero w ogonie prognozy, a to oznacza, że może w ogóle nie nadejść. Do końca drugiej dekady stycznia zima pozostanie łagodna z częstymi ociepleniami.

W najcieplejszych regionach kraju za dnia będzie bez ujemnych temperatur. Zimowe warunki ograniczą się głównie do wschodnich regionów kraju, a w szczególności do Podlasia.

Poniedziałek, 7 stycznia:

Początek tygodnia na przeważającym obszarze kraju z całodobowym mrozem. Na wschodzie nawet w najcieplejszym momencie dnia będzie minus 6 stopni. Miejscami jeszcze poprószy śnieg. Na zachodzie odwilżowa aura z opadami deszczu i deszczu ze śniegiem.

Wtorek, 8 stycznia:

Kolejne większe ocieplenie, które wyprze mróz na krańce wschodnie. Śnieg przejdzie w deszcz ze śniegiem i w deszcz. Zacznie porywiście wiać, więc pomimo miejscami przekraczających 5 stopni temperatur, odczuwalnie będzie dużo chłodniej.

Środa, 9 stycznia:

​Temperatura obniży się, co może stanowić zagrożenie oblodzeniami dróg i chodników. Padać będzie zarówno śnieg, jak i deszcz. Nadal utrzyma się porywisty wiatr, a ciśnienie solidnie się obniży za sprawą wędrującego nad krajem ośrodka niżowego.

Czwartek, 10 stycznia:

​Dosłownie na jeden dzień wróci nieco bardziej zimowa pogoda. Chwyci mróz i zacznie sypać śnieg. Na plusie nadal będzie w województwach zachodnich.

Piątek, 11 stycznia:

​Mróz znów zostanie przepędzony do naszych wschodnich sąsiadów. Na zachodzie termometry pokażą do 6 stopni. Spodziewamy się opadów deszczu, deszczu ze śniegiem, a miejscami także śniegu.

Sobota, 12 stycznia:

Coraz cieplej, ale nadal sporo opadów i silny wiatr.

Niedziela, 13 stycznia:

Chłodniej, a na wschodzie przez całą dobę poniżej zera. Krajobrazy ponownie zaczną się zabielać.

Poniedziałek, 14 stycznia:

I znów zmiana pogody, cieplej i deszczowo.

Wtorek, 15 stycznia:

Na wschodzie bardziej zimowo, a na zachodzie jesiennie.

Środa, 16 stycznia:

W połowie tygodnia spory kontrast. Na wschodzie mróz i śnieg, a na zachodzie ciepło i deszczowo.

Czwartek, 17 stycznia:

Odwilżowo i bardzo mokro. Nieprzyjemnie.

Piątek, 18 stycznia:

Bez większych zmian w pogodzie. Nadal na plusie z mieszanymi opadami.

Sobota, 19 stycznia:

Od weekendu bardziej zimowo. Coraz niższa temperatura i coraz więcej śniegu.

Niedziela, 20 stycznia:

Już niemal wszędzie na minusie, w dodatku coraz bardziej śnieżnie.

Poniedziałek, 21 stycznia:

Konkretniejsze uderzenie zimy odsuwa w czasie, tym razem na ostatnią dekadę stycznia. Czy się zjawi, a może znów opóźni? To się okaże w kolejnej prognozie 16-dniowej już za tydzień.

Źrodło: TwojaPogoda.pl

prognoza polsat news