FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

To nie będzie normalny koniec roku, bo pogoda znów zaszaleje. „Zaoszczędzimy na ogrzewaniu”

W pogodzie czeka nas kolejne przemeblowanie, które oznaczać będzie ocieplenie, a tam, gdzie utrzymywał się mróz, także odwilż. Choć na wschodzie jest biało, to jednak zimowe krajobrazy szybko znikną, ponieważ mrozu nie będzie przez całą dobę.

Fot. TwojaPogoda.pl
Fot. TwojaPogoda.pl

Wyże znad zachodniej Europy zaczynają się do nas zbliżać, tym samym wypychając ponure, mokre i wietrzne niże coraz dalej na wschód. Nie oczekujmy jednak bezchmurnego nieba, bo na to nie mamy co liczyć. Będzie za to coraz cieplej.

Wróci do nas łagodniejsze powietrze polarno-morskie, które docierać będzie znad Atlantyku. Jego zapowiedzią jest wkroczenie nad zachodnie województwa strefy opadów deszczu, która wraz ze wzrostem temperatury, będzie wędrować w kierunku wschodnim.

Wtorkowy (25.12) poranek przyniósł po raz ostatni w tym roku mróz na przeważającym obszarze kraju. Od kolejnej nocy aż do końca miesiąca ujemnych temperatur już nie doświadczymy, i to nie tylko za dnia, ale też w nocy, a większości regionów Polski.

Noce i poranki będą przeważnie przynosić temperaturę na poziomie od 2 do 5 stopni. Zdecydowanie najcieplej zapowiada się wczesny ranek w czwartek (27.12), gdy na zachodzie termometry pokażą nie mniej niż od 5 do 7 stopni.

Takie wartości nie są częste pod koniec grudnia popołudniami, a co dopiero nocami i o porankach, gdy jest zdecydowanie najzimniej. Jak ciepło będzie więc w najcieplejszej porze doby? Przeważnie co najmniej 5 stopni, ale np. na zachodzie i południu kraju będzie około 10 stopni. Wśród najcieplejszych dni ma się znaleźć Sylwester (31.12).

Z powodu podwyższonych temperatur będą dominować opady deszczu. Jednak nocami, zwłaszcza na wschodzie kraju, gdzie będzie blisko zera, możliwe są też opady śniegu. To, co spadnie w nocy, za dnia będzie się od razu roztapiać, więc zimowe krajobrazy szybko przejdą do historii.

Będzie nie tylko mokro, ale też pochmurno i wietrznie. Nie widać w prognozach dłuższego okresu większych rozpogodzeń. Będziemy musieli się zadowolić, jak dotychczas, krótkotrwałymi przejaśnieniami, występującymi tylko miejscami.

Jednak dla większości z nas, którzy liczą się z kosztami ogrzewania, wystarczy tylko brak mrozu i śniegu, aby ograniczyć wydatki i tym samym podreperować domowy budżet. Pod tym względem aura okaże się dla nas łaskawa.

Źródło: TwojaPogoda.pl

prognoza polsat news