FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Pogoda oszaleje! Za kilka dni na dłużej wróci babie lato. Będzie nawet powyżej 20 stopni

Uwielbiamy przekazywać Wam świetne prognozy pogody, jednak te ostatnie zaskakują nawet meteorologów, którzy przecież widzieli już niemal wszystko. Czyżby koniec października i początek listopada miały nam przynieść wielki powrót babiego lata?

Fot. TwojaPogoda.pl
Fot. TwojaPogoda.pl

W tym roku pogoda zaskakiwała nas niemal na każdy kroku. Było nie tylko wyjątkowo ciepło, ale też słonecznie i sucho. Październik przyniósł nam ponad 2 tygodnie niezwykle przyjemnego babiego lata, i kiedy myśleliśmy, że już tak ciepło w tym roku nie będzie, nagle okazuje się, że będzie.

Nad Europą nastąpi w najbliższych dniach wielka przebudowa, po której zimne, deszczowe i wietrzne niże zostaną zablokowane nad Atlantykiem, a władzę nad pogodą nam niemal całym kontynentem przejmą pogodne i bardzo ciepłe wyże, które zgromadzą się nad wschodnimi i południowymi regionami.

Będą one ściągać aż znad Afryki wyjątkowo ciepłe powietrze, jak na przełom października i listopada. W najbliższych dniach termometry pokazywać będą nieco ponad 10 stopni, ale na dużo większe ocieplenie poczekamy do początku przyszłego tygodnia.

Wcześniej, bo podczas weekendu (27-28.10), na obszarze naszego kraju dojdzie do starcia zimnej i ciepłej masy powietrza. W tym samym czasie, gdy w większości regionów będzie najwyżej zaledwie od 6 do 8 stopni, to na południu kraju temperatura sięgnie nawet 18 stopni.

Może się więc zdarzyć, że jednocześnie, gdy na północy czy północnym wschodzie kraju może popadać deszcz ze śniegiem, a nawet śnieg, to w Małopolsce i na Podkarpaciu zapanuje prawdziwe babie lato.

20 stopni w cieniu?

Jeszcze w pierwszej połowie przyszłego tygodnia to bardzo ciepłe powietrze wedrze się w głąb kraju, z biegiem dni opanowując już wszystkie regiony. Jeśli prognoza na wtorek (30.10) się potwierdzi, to niemal w całej Polsce będziemy mieć 20 stopni, a nawet więcej.

Nie będzie to jednak jednodniowy wyskok temperatury, lecz długotrwały powrót babiego lata. Również na początku listopada będzie 15 stopni i powyżej, w tym także 1 listopada, a więc w dniu Wszystkich Świętych.

Dominować będzie słoneczna aura, jednak miejscami może przelotnie popadać, a nawet zagrzmieć. Do pełni szczęścia zabraknie jednak słabego wiatru, który może chwilami wiać porywiście. Będzie to jednak wiatr południowy, a więc ciepły, w górach i dolinach halny.

Trzymamy kciuki za wielki powrót babiego lata, zwłaszcza, że im później ono powraca, tym jest przyjemniejsze, bo przepędza jesienną słotę. Słoneczne i ciepłe dni doładują nasze wewnętrzne baterie na dalsze, coraz bardziej ponure dni jesieni i zimy.

Źródło: TwojaPogoda.pl

prognoza polsat news