FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Grzejniki elektryczne to proste rozwiązanie na chłodne wieczory

Lato, które w tym roku było wyjątkowo gorące, skończyło się dość gwałtownie. Przejście z niemal trzydziestu do kilkunastu stopni może być dla niektórych osób szokiem termicznym. Tym samym oficjalnie rozpoczęła się jesień, a wraz z nią sezon grzewczy. Co zrobić, aby w następnych miesiącach skutecznie ogrzać mieszkanie?

Grzejniki elektryczne to proste rozwiązanie na chłodne wieczory

Jeżeli ocieplenie budynku, w którym mieszkasz, pozostawia wiele do życzenia, na ratunek przychodzi przenośny grzejnik elektryczny. Taki grzejnik często jest nazywany szybkim, od słowa fast, lub podręcznym, od słowa handy. To niezwykle prosty, efektywny i wygodny sposób na dodatkowe ogrzanie mieszkania lub domu.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze takiego urządzenia? Na rynku znajdziesz takie rodzaje grzejników, jak grzejnik olejowy, konwektorowy, termowentylator, grzejnik na podczerwień czy też poręczny mini grzejnik przenośny.

Pierwszą rzeczą, o której należy pomyśleć, jest moc grzejnika. Z oczywistych względów duże pomieszczenie będzie wymagało elektrycznego grzejnika o odpowiednio wysokiej mocy. Zły dobór mocy oznacza niewykorzystanie potencjału urządzenia lub brak możliwości efektywnego ogrzania danego pokoju w mieszkaniu. Grzejniki elektryczne mają zazwyczaj moc od 100 do 3000 W.

Mini grzejnik przenośny do ogrzewania pomieszczeń Fast Heater.

Drugą kwestią jest radiator, czyli tzw. rozpraszacz ciepła. Umożliwia sprawne rozprowadzanie ciepła w pomieszczeniu, w którym umieścisz swój grzejnik elektryczny. Warto wybrać model wyposażony w termostat i wyświetlacz, dzięki którym wygodnie ustawisz optymalną dla siebie temperaturę. 

Czym różnią się poszczególne rodzaje grzejników elektrycznych?

Mini grzejnik przenośny

Zdecydowanie jeden z najwygodniejszych rodzajów elektrycznych grzejników. Niepozorny z powodu swojego małego rozmiaru, przenośny grzejnik jest dość efektywny. Świetnie sprawdza się, jeśli trzeba ogrzać niewielkie pomieszczenie o maksymalnej powierzchni 23 metrów kwadratowych.

Mini grzejnik przenośny do ogrzewania pomieszczeń Fast Heater.

Kompaktowy, przenośny grzejnik elektryczny można z powodzeniem użyć nie tylko w mieszkaniu czy domu. Przyda się na przykład podczas wypadu na działkę, w domku letniskowym lub w garażu.

Chłodne, jesienne wieczory sprzyjają spędzaniu ich w domowym zaciszu. Taki grzejnik pracuje cicho, nie rozprasza, więc nie będzie przeszkadzał podczas relaksowania się np. z książką.

Grzejnik konwektorowy

Ten rodzaj grzejnika do pracy wykorzystuje zjawisko konwekcji, zasysa chłodne powietrze, które następnie zostaje podgrzane przez grzałkę i rozprowadzone w ogrzewanym pomieszczeniu. Dużym atutem grzejników konwektorowych jest niewielki czas nagrzewania, co sprzyja szybkiemu ogrzaniu małych pomieszczeń. Kolejnym plusem jest to, że są stosunkowo niedrogie. 

Termowentylator

Bardziej znany jako kultowa farelka. Termowentylatory mają sporo zalet: są lekkie, niedrogie i łatwo można przenosić je z miejsca na miejsce. Zasada działania termowentylatora jest prosta i podobna do grzejników konwektorowych. Termowentylator ogrzewa i rozprowadza w pomieszczeniu pobrane powietrze.

Grzejnik olejowy

Grzejniki olejowe, zgodnie z nazwą, ogrzewają grzałką elektryczną specjalnym olejem, który znajduje się w urządzeniu. Dzięki zastosowaniu tej substancji grzejnik zapewnia ciepło jeszcze długo po wyłączeniu, co pozwala zaoszczędzić na rachunkach za prąd. Za to czas nagrzewania jest trochę długi.

Mini grzejnik przenośny do ogrzewania pomieszczeń Fast Heater.

Rozwiązanie zastosowane w tym rodzaju grzejników elektrycznych może wydawać się archaiczne, ale to nieprawda. Na rynku można spotkać nowoczesne modele grzejników olejowych, które wyposażone są w timer, wyświetlacz LCD, termostat oraz możliwość regulacji temperatury.

Grzejnik na podczerwień

Ciekawym rodzajem grzejnika jest grzejnik na podczerwień, znany też jako grzejnik halogenowy. Podobnie jak mini grzejnik przenośny, dobrze sprawdza się tylko w małych pomieszczeniach, ponieważ jego zasięg to maksymalnie 10 metrów. Jak działa grzejnik na podczerwień? Otóż ogrzewa powierzchnie znajdujące się w jego bezpośrednim sąsiedztwie, a odbite od nich ciepłe powietrze roznosi się po pomieszczeniu. 

Źródło: TwojaPogoda.pl

prognoza polsat news