FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Hurra! W weekend rozpocznie się długie, słoneczne i bardzo ciepłe babie lato. Będzie nawet 25 stopni!

Mamy dla Was wspaniałą wiadomość, na którą wielu czekało z niecierpliwością. W weekend rozpocznie się babie lato, które utrzyma się przez wiele dni. Liście na drzewach w promieniach jesiennego słońca będą się mienić wszystkimi kolorami.

Fot. TwojaPogoda.pl
Fot. TwojaPogoda.pl

Co powiecie na słoneczko, błękitne niebo i nawet 25 stopni w cieniu? Przed nami wyczekiwane babie lato, które naładuje nasze akumulatory na dalszą, znacznie mniej przyjemną, część tegorocznej jesieni. Jego początek jeszcze przed weekendem.

Po czekających nas bardzo wietrznych i wilgotnych dniach, jeszcze przed końcem tygodnia pogoda zacznie się poprawiać. W naszym kierunku z zachodnich krańców Europy zmierza już wyż, który o tej porze roku oznacza dogrywkę lata, zwaną babim latem.

Już w piątek (5.10) nad przeważającym obszarem kraju niebo rozpogodzi się. Jedynie nad północnymi regionami jeszcze będzie się chmurzyć i padać. Najważniejsze jednak, że temperatura pójdzie w górę. Wszędzie będzie powyżej 15 stopni, a na południu nawet 20 stopni w cieniu.

Rewelacyjnie zapowiada się weekend (6-7.10). Aura się nad nami zlituje i opóźni przejście deszczowego frontu, dzięki czemu będziemy się cieszyć słońcem i przyjemnym ciepłem. W sobotę (6.10) tylko na północy nie będzie 20 stopni. Im dalej na południe, tym termometry pokażą wyższe wartości.

Na Śląsku i w Małopolsce będzie nawet około 25 stopni. Jak na warunki klimatyczne października to niemal upał. Przy pogodnym, nawet bezchmurnym niebie, temperatura odczuwalna będzie jeszcze wyższa. Koniecznie trzeba będzie wybrać się na długi spacer lub piknik.

W niedzielę (7.10) chmur przybędzie, a na południu, południowym wschodzie i północnym zachodzie kraju może miejscami popadać, a nawet zagrzmieć. Jednak na północnym zachodzie parasole przydadzą się w pierwszej połowie dnia, zaś na południu dopiero po południu i wieczorem. Niemal wszędzie będzie co najmniej 20 stopni.

Również w przyszłym tygodniu zapowiada się słoneczna i ciepła aura. Możemy liczyć na 20 stopni w cieniu, a miejscami jeszcze więcej. Padać będzie bardzo mało, a jeśli już, to co najwyżej pokropi, głównie w północnych województwach.

Pogodne wyże miałyby się rozgościć nad Europą na dłużej niż tylko kilka dni i dosłownie zdominować aurę w całej pierwszej połowie października. Jeśli się to potwierdzi, to czeka nas wyjątkowo ciepłe, słoneczne i suche babie lato oraz okres złotej polskiej jesieni. Cudownie!

Źródło: TwojaPogoda.pl

prognoza polsat news