Facebook Twitter YouTube Istagram RSS

Najbliższe dni nie będą przypominać typowego września. Miejscami będzie nawet blisko 30 stopni!

Pogoda już od kwietnia szaleje i wielu z naszych czytelników jak najbardziej się to podoba, bo niemal nieustannie jest ciepło i słonecznie. Mimo, że wkraczamy w drugą dekadę września gorące powietrze ani myśli nas opuścić.

Fot. Max Pixel.

Już w poniedziałek (10.09) aura pokazała nam, że w pierwszej połowie września potrafi zaszaleć. Miejscami na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej mieliśmy w cieniu nawet 27 stopni. Nietypowo ciepło było też nad zwykle dużo chłodniejszym morzem, gdzie na plażach w Kołobrzegu czy Łebie odnotowano aż 25 stopni.

Wszyscy, którzy wypoczywają nad Bałtykiem cieszą się wspaniałą aurą, rodem ze środka lata. Warto z niej korzystać ile tylko można, bo nadciąga już załamanie pogody, które przyniesie duże ochłodzenie, a miejscami także deszcz i słabe burze.

Zanim jednak temperatura spadnie, poszybuje w górę do wartości, które we wrześniu są rzadko spotykane. W środę (12.09) niemal w całym kraju będzie 25 stopni i powyżej. Najgorętsze powietrze zagości nad zachodnimi i południowymi regionami, gdzie odnotujemy co najmniej 27-28 stopni, a niewykluczone, że lokalnie na Ziemi Lubuskiej, Śląsku i w Małopolsce będzie niemal 30 stopni w cieniu.

Wysokiej temperaturze będzie towarzyszyć pogodne niebo. Jednak na północy kraju będą już widoczne zmiany w pogodzie w postaci ochłodzenia poniżej 20 stopni i deszczy. Strefy opadów będą powoli zmierzać w kierunku południowym.

W czwartek (13.09) na zachodzie i północy nie będzie już śladu po przyjemnym cieple. Temperatura sięgnie zaledwie od 16 do 19 stopni, w dodatku może miejscami obficie popadać. Jeszcze tylko na krańcach południowych i południowo-wschodnich utrzyma się gorące powietrze o temperaturze przekraczającej 25 stopni. Jednak tylko do nadejścia popołudniowych i wieczornych opadów i burz.

Piątek (14.09) już w całym kraju będzie chłodniejszy. Termometry pokażą przeważnie około 20-22 stopni, a miejscami zaledwie 18 stopni. Najbardziej deszczowo będzie w województwach południowych i południowo-wschodnich. Może tam również zagrzmieć, ale słabo.

To jeszcze nie będzie definitywny koniec bardzo ciepłych, wręcz gorących, dni w tym sezonie. Również w przyszłym tygodniu zapowiada się, że temperatury będą przekraczać 25 stopni i niewykluczone, że znów zbliżą się do 30 stopni. Niesamowite!

Źródło: TwojaPogoda.pl

Komentarze

prognoza polsat news

TwojaPogoda.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Możesz dodać ulubione lokacje i być na bieżąco z pogodą gdziekolwiek jesteś.

Aplikacja Twoja Pogoda