Facebook Twitter YouTube Istagram RSS

Gorąca pogoda nie odpuści. W przyszłym tygodniu termometry mogą pokazać nawet 30 stopni

Jeśli myśleliście, że wrzesień przyniesie nam duże ochłodzenie, to musimy was rozczarować. Niczym nie będzie on ustępować pogodzie, którą zazwyczaj cieszymy się w środku lata. Co więcej, może wrócić upał.

Fot. TwojaPogoda.pl

Wrzesień miał być bardzo ciepły i póki co taki właśnie jest. Termometry codziennie pokazują przeważnie od 22 do 25 stopni, jednak miejscami jest gorąco, nawet 28 stopni w cieniu. W dodatku niebo przeważnie pozostaje pogodne.

W ciągu następnych kilkudziesięciu godzin z zachodu na wschód kraju będzie wędrować front atmosferyczny, który przyniesie nam trochę opadów, a miejscami także burze. Grzybiarze powinni być zadowoleni, bo w lasach jest coraz bardziej sucho.

Ochłodzenie, podobnie jak deszcze, długo nie potrwają. Już od samego początku przyszłego tygodnia temperatura znów zacznie rosnąć. W poniedziałek (10.09) na zachodzie termometry pokażą nawet 24-25 stopni. We wtorek (11.09) będzie tam jeszcze cieplej, do 26-27 stopni.

W połowie tygodnia (12.09) zrobi się gorąco, i to na przeważającym obszarze, nie tylko Polski, ale też Europy. U nas temperatura wyniesie 25-26 stopni na północy i wschodzie do 27-29 stopni na zachodzie i południu kraju. Nie można wykluczyć, że gdzieś lokalnie na Śląsku będzie 30 stopni.

Równie gorąco zapowiada się początek weekendu (15.09). W dzielnicach zachodnich, południowych i centralnych miałoby być około 30 stopni w cieniu, a miejscami na Ziemi Lubuskiej (np. Słubice), Śląsku (np. Legnica) i w Małopolsce (np. Tarnów) nawet nieco powyżej.

Mogłaby powtórzyć się nietypowa sytuacja sprzed 3 lat, gdy 17 września termometry na przeważającym obszarze Polski pokazały około 30 stopni, a miejscami w południowej i centralnej części kraju nawet powyżej, z maksimum we Wrocławiu, gdzie odnotowano aż 34 stopnie.

Piękną aurę będą nam zapewniać pogodne wyże, które zdominują niebo nad Europą, ściągając do nas gorące masy powietrza aż znad północnej Afryki. To powietrze będzie się jeszcze dodatkowo ogrzewać nad kontynentem dzięki pogodnemu niebu i operującym promieniom słonecznym.

Korzystajmy więc z wyjątkowo ciepłej i słonecznej pogody u kresu lata, ile tylko możemy. Bo z biegiem dni będzie coraz chłodniej, i chociaż przynajmniej początek jesieni zapowiada się cieplej niż zwykle, to jednak aż tak gorąco, jak w tym i przyszłym tygodniu, już nie będzie.

Źródło: TwojaPogoda.pl

Komentarze

prognoza polsat news

TwojaPogoda.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Możesz dodać ulubione lokacje i być na bieżąco z pogodą gdziekolwiek jesteś.

Aplikacja Twoja Pogoda