FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Prognoza 16-dniowa: Jaka pogoda czeka nas w pierwszej połowie sierpnia? Nadal będzie gorąco?

Jeśli wzięliście urlop w sierpniu lub macie już dość upałów, to z pewnością zastanawiacie się, jaka pogoda czeka nas przez następne 2 tygodnie. Czy nadal będzie gorąco, a może czeka nas duże ochłodzenie? Co z opadami? Sprawdźcie najnowszą prognozę.

Fot. TwojaPogoda.pl
Fot. TwojaPogoda.pl

W pierwszej połowie sierpnia wielkiego ochłodzenia nie należy się spodziewać. Choć upał ustąpi w piątek, to jednak powróci za tydzień. Nie będzie jednak ani bardzo intensywny, ani też nie wystąpi we wszystkich regionach kraju. Przeważnie termometry będą pokazywać między 25 a 30 stopni, a nad morzem od 20 do 25 stopni.

Słoneczna aura będzie się przeplatać z opadami, głównie pochodzenia burzowego, a więc przelotnymi, ale chwilami intensywnymi, które mogą lokalnie powodować podtopienia. Sprawdźmy szczegóły dzień po dniu.

Poniedziałek, 30 lipca:

Początek tygodnia przyniesie nam podobną aurę, jak podczas weekendu, a więc słonecznie, ale z pojawiającymi się z biegiem dnia na coraz większym obszarze przelotnymi opadami deszczu oraz burzami. Temperatura osiągnie około 30 stopni. Wilgotność powietrza będzie rosnąć, przez co będzie nieprzyjemnie parno i duszno.

Wtorek, 31 lipca:

Od zachodu niebo rozpogodzi się, ale temperatura wzrośnie do 32-33 stopni w cieniu. Na pozostałym obszarze utrzyma się nie tylko gorąca, ale też wilgotna pogoda.

Środa, 1 sierpnia:

Sierpień rozpocznie się bardzo gorąco, miejscami upalnie, zarówno ze słońcem, jak i lokalnymi burzami.

Czwartek, 2 sierpnia:

Ostatni tak gorący dzień. Z zachodu na wschód kraju będzie wędrować chłodny front atmosferyczny wraz z burzami i ulewnymi deszczami, lokalnie połączonymi z gradem i porywistym wiatrem. Zjawiska mogą powodować szkody.

Piątek, 3 sierpnia:

Od zachodu kraju, po przejściu frontu, niebo rozpogodzi się, a temperatura będzie niższa, choć nie radykalnie. We wschodniej połowie kraju nadal będzie jeszcze burzowo, a przy tym bardzo wilgotno. Temperatura zacznie spadać.

Sobota, 4 sierpnia:

Pierwszy weekend sierpnia z umiarkowaną temperaturą na poziomie około 25 stopni, niestety, z dominacją przelotnych opadów i burz.

Niedziela, 5 sierpnia:

Jak na początku weekendu, tak i u jego kresu.

Poniedziałek, 6 sierpnia:

Nowy tydzień z rosnącą temperaturą i lokalnymi opadami pochodzenia burzowego.

Wtorek, 7 sierpnia:

Bez zmian w pogodzie, nadal bardzo ciepło, przelotne deszcze i gdzieniegdzie burze.

Środa, 8 sierpnia:

Popada dużo mocniej, a przy tym temperatura będzie bardzo zróżnicowana, od zaledwie 20 stopni na północy do 30 stopni na południu kraju.

Czwartek, 9 sierpnia:

Znów chłodniej, ale dzięki temu temperatura będzie wyrównana i umiarkowana. Wszędzie spadnie deszcz.

Piątek, 10 sierpnia:

Przyjemnie ciepło, a przy tym przeważnie słonecznie.

Sobota, 11 sierpnia:

​Prognozy dają nam nadzieję, że kolejny weekend będzie słoneczny.

Niedziela, 12 sierpnia:

Temperatura będzie bardzo wysoka, a niebo pogodne.

Poniedziałek, 13 sierpnia:

Nadal słonecznie, a popada jedynie w północnych regionach. Na południe wróci upał.

Źródło: TwojaPogoda.pl

prognoza polsat news