FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Prognoza 16-dniowa: Niebawem pogoda zmieni się i taka pozostanie z nami na dłużej

Sezon urlopowy w pełni, a najważniejsza podczas niego jest pogoda. Czy pozwoli ona na spokojny wypoczynek czy też wszystkie plany pokrzyżuje? Sprawdźmy prognozę na następne 2 tygodnie, a wszystko stanie się jasne.

Fot. TwojaPogoda.pl
Fot. TwojaPogoda.pl

Pierwsze dni lipca były bardzo chłodne, ale szybko się ociepliło aż termometry pokazały 30 stopni. Obecnie temperatura nieznacznie spadła, jednak nadal jest bardzo ciepło, a nawet gorąco. Wszystko wskazuje na to, że następne 2 tygodnie miną właśnie pod znakiem podobnej temperatury.

Upał, jeśli w ogóle się pojawi, to jedynie lokalnie i dopiero na początku ostatniej dekady lipca. Najbardziej słonecznie i sucho będzie między 14 a 16 lipca. W pozostałe dni na większym obszarze kraju będą przechodzić przelotne burze.

Poniedziałek, 9 lipca:

Początek tygodnia będzie deszczowy, a na południu kraju również burzowy. Na szczęście zjawiska nie powinny być gwałtowne. Pogodnie i bez opadów jedynie miejscami na Mazowszu i Lubelszczyźnie. Temperatura będzie umiarkowana, między 20 a 25 stopni.

Wtorek, 10 lipca:

Kontynuacja deszczowo-burzowej pogody na przeważającym obszarze kraju. Bez opadów w dalszym ciągu lokalnie na Mazowszu i Lubelszczyźnie. Na termometrach bez większych zmian.

Środa, 11 lipca:

Wszędzie przydadzą się parasole, zwłaszcza w drugiej połowie dnia, gdy opadów i przelotnych burz będzie zdecydowanie najwięcej.

Czwartek, 12 lipca:

Ciąg dalszy mokrej pogody, która szczególnie przypadnie do gustu rolnikom i leśnikom. Niestety, urlopowanie w takich warunkach do najprzyjemniejszych należeć nie będzie. Nad morzem poniżej 20 stopni i bardzo deszczowo.

Piątek, 13 lipca:

Jak przystało na pechowy dzień, także aura będzie dla wielu z nas pechowa. Jedynie na zachodzie bez opadów.

Sobota, 14 lipca:

Weekend rozpocznie się radykalną zmianą pogody, ponieważ od zachodu wkroczy strefa rozpogodzeń, która systematycznie będzie wypychać deszczowe chmury coraz dalej na wschód. Musimy się liczyć ze sporym kontrastem w temperaturze.

Niedziela, 15 lipca:

Do końca weekendu deszcze utrzymają się na wschodzie, tam też może zagrzmieć. Na pozostałym obszarze mnóstwo słońca i umiarkowanie ciepło. To taki bonus od pogody dla tych, którym większa część wypoczynku minęła pod znakiem deszczu.

Poniedziałek, 16 lipca:

Nie będą mieć szczęścia urlopowicze we wschodniej Polsce, ale rolnicy i leśnicy powinni być zadowoleni. Nadal będzie tam obficie padać. W pozostałych regionach będzie gorąco i słonecznie.

Wtorek, 17 lipca:

Zacznie się robić gorąco. Na suchą i pogodą aurę będziemy mogli liczyć już tylko w wąskim pasie zachodniej Polski. Poza tym deszczowo i burzowo.

Środa, 18 lipca:

Deszczowe chmury zgromadzą się już nad całym krajem. Miejscami może też zagrzmieć. Będzie parno i duszno.

Czwartek, 19 lipca:

Gorąco i bardzo wilgotno. Aura będzie sprzyjać komarom, a nie urlopowiczom.

Piątek, 20 lipca:

​Ochłodzenie, ale deszcze nie odpuszczą.

Sobota, 21 lipca:

I znów cieplej, miejscami gorąco. Dominować będzie mokra aura.

Niedziela, 22 lipca:

Sporo opadów, na wschodzie połączonych z burzami, chwilami gwałtownymi.

Poniedziałek, 23 lipca:

Końcówka prognozy bez zmian, deszcze, burze i gorąco.

Źródło: TwojaPogoda.pl

prognoza polsat news