Facebook Twitter YouTube Istagram RSS

Pogoda na mundial: Jaka aura podczas meczów biało-czerwonych w Rosji i w polskich strefach kibica?

Rozpoczynają się Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej, które tym razem goszczą w Rosji. Czy pogoda będzie sprzyjać podczas meczu otwarcia, a także wtedy, gdy na murawę wkroczy biało-czerwona drużyna? Sprawdźmy pogodę w Rosji i w polskich strefach kibica.

Stadion Łużniki w Moskwie. Fot. Wikipedia / Mos.ru.

Mundial rozgrywany będzie w 11 miastach zachodniej i południowej Rosji. Najbardziej oddalone od siebie stadiony będzie dzielić nawet 2 tysiące kilometrów, a to oznacza często skrajnie różne typy pogody w czasie kolejnych meczów.

Jak podczas każdych mistrzostw świata aura będzie grała pierwsze skrzypce, zwłaszcza na otwartych obiektach, gdzie nie można będzie zaciągnąć dachu przed deszczem. Podczas 64 meczów będziemy świadkami błękitnego nieba, ale też deszczu, burz i najróżniejszych temperatur. Niewykluczone, że z powodu niepogody niektóre rozgrywki będą przerywane, a inne opóźniane.

Wstępne prognozy wskazują nam, które mecze będą obarczone największym ryzykiem niesprzyjającej pogody, zarówno dla piłkarzy, jak i przybywających na stadiony kibiców. Pewne jest, że nie należy do nich mecz otwarcia, podczas którego pogoda dopisze, jak mało kiedy, i to nie za sprawą rozpędzania chmur deszczowych przez rosyjskie wojsko.

Stadion w Niżnym Nowogrodzie. Fot. Wikipedia / Bestalex.

W czwartek (14.06) około godziny 16:00 rozpocznie się ceremonia otwarcia mundialu. Niebo nad stadionem Łużniki w Moskwie będzie pogodne, wolne od chmur i błękitne. Temperatura będzie oscylować w okolicach 20 stopni.

Przed godziną 17:00, gdy ma murawę wybiegną gospodarze, żeby zmierzyć się w meczu otwarcia z drużyną z Arabii Saudyjskiej, świetna pogoda utrzyma się. Nadal będzie pogodnie i bez ani jednej kropli deszczu. Temperatura obniży się do 17 stopni, a więc będzie wyjątkowo sprzyjać samopoczuciu i kondycji piłkarzy.

Niestety, podczas drugiego meczu, w piątek (15.06), gdy naprzeciwko siebie staną piłkarze z Egiptu i Urugwaju, aura już tak przyjemna nie będzie. W trakcie meczu mogą bowiem pojawiać się przelotne opady deszczu, na dodatek przy bardzo niskiej temperaturze zaledwie 10 stopni.

Wśród pierwszych rozgrywek najgoręcej zapowiada się piątkowy (15.06) wieczorny mecz Portugalia - Hiszpania, na który czeka zdecydowana większość kibiców. Jak przystało na te południowoeuropejskie kraje będzie gorąco, bo mimo późnych godzin w Soczi nad Morzem Czarnym termometry pokazywać będą aż 25 stopni, w dodatku niebo będzie usiane gwiazdami.

Niepokojąco prezentują się z kolei prognozy na dwa sobotnie (16.06) mecze, najpierw Argentyny z Islandią w Moskwie, a później Peru z Danią w Sarańsku. W obu miastach spodziewane są opady deszczu czy około 15 stopniach.

Pogoda na mecze biało-czerwonych

A co z meczami polskiej reprezentacji? Mamy same dobre wieści. Za tydzień we wtorek (19.06) biało-czerwoni zmierzą się na moskiewskim Spartaku z Senegalem przy pogodnym niebie i temperaturze na poziomie 21 stopni.

Stadion Łużniki w Moskwie. Fot. Wikipedia / Mos.ru.

Jednak już w polskich strefach kibica tak świetnych warunków do dopingowania naszych nie będzie. W wielu regionach kraju spodziewamy się opadów deszczu, które na północy, wschodzie i południowym wschodzie mogą mieć charakter ciągły. Temperatura też nie będzie zachwycać, bo w strefie długotrwałych opadów nie przekroczy 20 stopni.

Bardzo podobną sytuację będziemy mieć podczas drugiego meczu Polaków, tym razem 24 czerwca wieczorem w Kazaniu, gdy zmierzymy się z Kolumbijczykami. Zapowiada się pogodne niebo, bez deszczu, przy temperaturze 23 stopni.

W tym czasie w Polsce aura będzie kaprysić, bo może przelotnie padać, a temperatura spadnie poniżej 20 stopni. Na szczęście nie wszędzie spadnie deszcz, liczymy też na przejaśnienia, akurat w porze meczu.

Warto jeszcze wspomnieć o zdecydowanie najgorętszym meczu, który rozegrają między sobą drużyny z Korei Południowej i Meksyku. 23 czerwca w Rostowie nad Donem przy bezchmurnym niebie mają być nawet 33 stopnie w cieniu.

Kolejne ciekawe informacje znajdziecie na serwisie PolsatSport.pl, gdzie oprócz bieżących aktualności sportowych, czeka na was mnóstwo ciekawostek z dziedziny sportu.

Źródło: TwojaPogoda.pl

Komentarze

prognoza polsat news

TwojaPogoda.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Możesz dodać ulubione lokacje i być na bieżąco z pogodą gdziekolwiek jesteś.

Aplikacja Twoja Pogoda