Facebook Twitter YouTube Istagram RSS

Pilot uwiecznił nad Amazonią chmurę burzową. Nie wiedział, że to będzie jedno z najlepszych zdjęć roku

Południowoamerykański pilot podczas swojego lotu wykonał spektakularne zdjęcie chmury burzowej nad Amazonią, które okazało się jednym z najlepszych wykonanych w minionym roku.

Fot. Santiago Borja.

Santiago Borja to ekwadorski pilot pasjonujący się fotografią. Zza kokpitu prowadzonego przez siebie samolotu każdego dnia fotografuje świat widziany z wysokości ponad 10 kilometrów.

W lutym ubiegłego roku przelatywał nad Amazonią, nad którą wisiała potężna chmura burzowa Cumulonimbus. Jej podstawa sięgała wysokości kilkuset metrów, a wierzchołek blisko 15 kilometrów. Z jej wnętrza wystrzeliwały raz po raz pioruny.

Pilot postanowił ominąć chmurę, aby nie narazić maszyny na uderzenie błyskawicy. Gdy zbliżył się do niej na odległość kilku kilometrów, uwiecznił ją na fotografii, która opublikowana na jednym z serwisów społecznościowych zyskała niezwykłą popularność.

Zdjęcie wzięło udział w kolejnej edycji konkursu fotograficznego "Sony World Photography Awards" i znalazło się wśród 60 najlepszych zdjęć ubiegłego roku wybranych przez międzynarodowe jury. Borja wygrał ekwadorską edycję konkursu.

Południowoamerykański pilot ma na swoim koncie wiele spektakularnych zdjęć wykonanych zza kokpitu samolotu. Najlepsze z nich możecie zobaczyć poniżej:

Fot. Santiago Borja.
Fot. Santiago Borja.
Fot. Santiago Borja.
Fot. Santiago Borja.
Fot. Santiago Borja.

Źródło: TwojaPogoda.pl / Santiago Borja / Sony World Photography Awards.

Komentarze

prognoza polsat news

TwojaPogoda.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Możesz dodać ulubione lokacje i być na bieżąco z pogodą gdziekolwiek jesteś.

Aplikacja Twoja Pogoda