FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Do tego polskiego miasta zjadą się turyści z całej Europy, bo jest atrakcyjniejsze niż Paryż czy Ateny

Tylko jedno miasto z Polski zakwalifikowało się do finału prestiżowego konkursu "European Best Destination 2018", i wygrało. Które miasto w naszym kraju odwiedza rocznie 5 milionów turystów i jest atrakcyjniejsze od Paryża, Aten czy Mediolanu? Zobaczcie.

Panorama Wrocławia z wieżowca Sky Tower. Fot. TwojaPogoda.pl
Panorama Wrocławia z wieżowca Sky Tower. Fot. TwojaPogoda.pl

Międzynarodowy konkurs "European Best Destination" corocznie wskazuje turystom z całego świata najbardziej atrakcyjny kierunek podróży w danym roku. Za każdym razem specjalna kapituła przyznaje punkty 20 wybranym miejscowościom z całego Starego Kontynentu.

W tym roku w konkursie brało udział jedno z polskich miast i to właśnie ono okazało się zwycięzcą. To Wrocław, którzy w ostatnich latach dynamicznie się rozwija i przyciąga coraz większe rzesze turystów. W finale stolica Dolnego Śląska zmierzyła się z takimi potęgami turystycznymi, jak Paryż, Mediolan czy Ateny. Jednak to właśnie Wrocław otrzymał najwięcej punktów, bo aż ze 146 krajów.

Panorama Wrocławia z Archikatedry. Fot. TwojaPogoda.pl

Jestem niezwykle dumny. Chcę serdecznie podziękować wszystkim wrocławianom oraz kochającym to miasto turystom za każdy oddany głos. Zwycięstwo w tak prestiżowym konkursie świadczy o tym, że Wrocław już jest wśród najatrakcyjniejszych kierunków turystycznych na mapie Europy - powiedział Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia.

Z całą pewnością Wrocławiowi pomogła organizacja przedsięwzięcia Europejska Stolica Kultury 2016 oraz międzynarodowych zawodów sportowych World Games 2017. Największe miasta w krajach zachodniej i południowej Europy, dotąd najchętniej odwiedzane przez turystów, nie są już tak spokojne, jak niegdyś.

Zamachy terrorystyczne sprawiły, że turyści wolą wybierać kierunki bezpieczne, ale też zupełnie nowe, dotąd nieznane. Wrocław idealnie wpisuje się w ten trend, bo jest to nie tylko jedno z najbardziej bezpiecznych miast świata, ale też pełne zieleni, przyjaznych mieszkańców, a w dodatku oferuje wyjątkowe zabytki.

Wrocław jest jednym z najstarszych polskich miast i czwartym pod względem ilości mieszkańców, których jest 630 tysięcy. Już teraz corocznie odwiedza je 5 milionów turystów. Najwyższymi budowlami w mieście są świątynie, z których rysuje się malowniczy widok na starszą i nowoczesną część miasta.

Widok na Ostrów Tumski we Wrocławiu. Fot. TwojaPogoda.pl

Zachęcamy do podziwiania Wrocławia z wieżowca Sky Tower, gdzie na wysokości 200 metrów znajduje się najwyżej położony taras widokowy, koniecznie trzeba spojrzeć na południowy zachód, gdzie ujrzymy Ślężę. Z łatwością zidentyfikujemy także Bazylikę św. Elżbiety Węgierskiej, Archikatedrę, Kościół św. Wojciecha i wiele innych wrocławskich zabytków.

Tym, którzy lubią zachwycać się panoramą miasta pod gołym niebem, polecamy Archikatedrę. W przerwie między mszami świętymi można wejść krętymi, wąskimi schodami, a następnie wjechać windą na taras, skąd roztacza się urokliwy widok na cały Wrocław.

Źródło: TwojaPogoda.pl / European Best Destination.

prognoza polsat news