FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

U nas sprawdzisz, jakim powietrzem oddychasz w swojej okolicy

O tym, jak niebezpieczne dla naszego zdrowia jest zanieczyszczenie powietrza, już chyba nikogo przekonywać nie trzeba. Smog w mało wietrzne i chłodne dni jest widoczny gołym okiem. Jakim powietrzem oddychasz w tej chwili w swojej okolicy? Sprawdź!

Fot. TwojaPogoda.pl
Fot. TwojaPogoda.pl

Prosiliście nas o szczegółowe informacje na temat aktualnej jakości powietrza tam, gdzie mieszkacie. Spełniamy więc Wasze prośby, oddając w Wasze ręce nową podstronę z aktualizowanymi na bieżąco wynikami pomiarów stanu powietrza w większości miejscowości w Polsce, zarówno tych mniejszych, jak i większych.

Wystarczy jedno kliknięcie, a dowiecie się czy oddychacie powietrzem o bardzo dobrej, dobrej, umiarkowanej, dostatecznej, złej lub bardzo złej jakości. Specjalnie dla Was monitorowane są wszystkie główne źródła zanieczyszczenia, od dwutlenku siarki (SO2) i dwutlenku azotu (NO2) przez pył zawieszony PM10 i PM2,5 oraz tlenek węgla (CO) po benzen (C6H6) i ozon przygruntowy (O3).

Fot. TwojaPogoda.pl

Dane pochodzące ze stacji automatycznych funkcjonujących w ramach Państwowego Monitoringu Środowiska (PMŚ). Indeks ogólny przyjmuje zawsze wartość najgorszego indeksu indywidualnego spośród zanieczyszczeń mierzonych na danej stacji lub wartość zanieczyszczenia dominującego dla województwa.

Warto pamiętać, że w okresie jesienno-zimowym największe zagrożenie dla naszego samopoczucia i zdrowia stanowi przeważnie pył zawieszony PM2,5/PM10 pochodzący z niepełnego spalania w piecach, a w okresie wiosenno-letnim niebezpieczny jest z kolei ozon przygruntowy, najczęściej emitowany przez silniki samochodowe.

Sprawdzaj zawsze aktualną jakość powietrza w swojej okolicy, kiedy tylko zechcesz, na samej górze serwisu w menu w zakładce "prognozy" lub klikając tutaj... Zobacz jakość powietrza

prognoza polsat news