FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Zobacz topowe kierunki podróży w 2018 roku. Wśród nich polskie miasto

TripAdvisor co roku wskazuje miejsca na całym świecie, które warto odwiedzić, aby uniknąć tłoku, zachwycać się ciszą, spokojem i zapierającymi dech krajobrazami. W topowych kierunkach na 2018 rok znalazło się jedno z polskich miast. Które?

Ishigaki, Japonia. Fot. Pxhere.
Ishigaki, Japonia. Fot. Pxhere.

Zgodnie z ocenami osób, które odwiedziły hotele, restauracje i największe atrakcje, popularny serwis TripAdvisor stworzył listę najpopularniejszych miejsc wypoczynku w 2018 roku. Każda z poniższych lokalizacji z roku na rok pnie się coraz wyżej na liście miejsc wartych odwiedzenia. Co ciekawe, w tym roku w pierwszej dziesiątce rankingu znalazło się jedno z polskich miast. Zobaczcie, które.

10. Casablanca, Maroko:

Casablanca, Maroko. Fot. Pxhere.

9. Nerja, Hiszpania:

Nerja, Hiszpania. Fot. Pxhere.

8. Rovinj, Chorwacja:

Rovinj, Chorwacja. Fot. Pxhere.

7. Ryga, Łotwa:

Ryga, Łotwa. Fot. Pxhere.

6. San José, Kostaryka:

San José, Kostaryka. Fot. Pxhere.

5. Gdańsk, Polska:

Największe miasto polskiego wybrzeża docenione zostało przez turystów za dużą rolę, jaką odegrało w historii ubiegłego wieku. Właśnie w Gdańsku rozpoczęła się druga wojna światowa, tutaj też 1980 roku narodziła się Solidarność, która zapoczątkowała upadek komunizmu w Europie Środkowej i Wschodniej. Stare miasto odrodziło się ze zgliszczy po wyniszczającej wojnie. Będąc w Gdańsku nie można nie odwiedzić XIV-wiecznego ratusza, gdzie znajduje się Muzeum Historyczne opisujące zawiłe losy miasta.

Gdańsk, Polska. Fot. TwojaPogoda.pl

4. Halifax, Kanada:

Halifax, Kanada. Fot. Pxhere.

3. Nairobi, Kenia:

Nairobi, Kenia. Fot. Pxhere.

2. Kapaa, Hawaje, USA:

Kapaa, Hawaje. Fot. Pxhere.

1. Ishigaki, Japonia:

Najpopularniejszym kierunkiem tego roku będzie położona najdalej na południe wyspa Japonii, gdzie turyści mogą wypoczywać na piaszczystych plażach albo też nurkować w przeźroczystej wodzie wśród rafy koralowej i egzotycznych ryb. Jak na zwrotnikowy klimat przystało, temperatura nie spada tu poniżej 15 stopni. Wśród najbardziej niezwykłych potraw w restauracjach serwuje się algę, z której powstaje pyszny makaron.

Ishigaki, Japonia. Fot. Pxhere.

Źródło: TwojaPogoda.pl / TripAdvisor.

prognoza polsat news