FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Prognoza 16-dniowa: Co nam przyniesie styczeń?

Rozpoczął się najzimniejszy miesiąc w roku, ale prawdziwiej zimy póki co nam nie przynosi. Czy następne 2 tygodnie będą równie jesienne, a nawet wiosenne, czy też spóźniona zima nadejdzie, tym razem na dobre? Sprawdźmy.

Fot. TwojaPogoda.pl
Fot. TwojaPogoda.pl

Styczeń zapowiada się wyjątkowo ciepło, ponieważ na przeważającym obszarze kraju w pełni dnia nie spodziewamy się temperatur ujemnych. Najczęściej będzie od 1 do 5 stopni, natomiast w te najcieplejsze dni nawet 10 stopni, a może i więcej.

Niestety, nie mamy co liczyć na dłuższy okres słonecznej pogody, który mógłby być związany z potężnym wyżem. Dominować będzie niżowa aura, a więc z opadami deszczu i silniejszym wiatrem. Jednak na przejaśnienia i rozpogodzenia też możemy liczyć, częściej niż w ostatnim czasie.

Poniedziałek, 8 stycznia:

Początek tygodnia, za sprawą wyżu, w większości regionów kraju zapowiada się słonecznie i sucho. Jedynie na południu niebo będzie się poważnie chmurzyć i tam może padać deszcz, a wysoko w górach śnieg. Zacznie porywiście wiać, a temperatura będzie wyraźnie niższa od tej z poprzednich dni.

Wtorek, 9 stycznia:

Utrzyma się dobra pogoda z przejaśnieniami, a na wschodzie również rozpogodzeniami. Temperatura na północnym wschodzie nie przekroczy zera, a na pozostałym obszarze nieznacznie, ale jednak się ociepli.

Środa, 10 stycznia:

W połowie tygodnia dostaniemy się pod wpływ układu niżowego, a to oznacza, że niebo zasnuje się niskimi chmurami, które od zachodu w kierunku centrum zaczną nam przynosić obfite deszcze. Nadal będzie mocno powiewać. Temperatura pójdzie w górę.

Czwartek, 11 stycznia:

Jeszcze cieplej, ale nadal z dominacją przeważającego zachmurzenia i opadów, na zachodzie deszczu, a na wschodzie deszczu ze śniegiem i śniegu.

Piątek, 12 stycznia:

Kontynuacja chmurnej i mokrej aury. Największe szanse na przejaśnienia mamy na zachodzie i południu kraju. Termometry wszędzie będą wskazywać temperatury dodatnie.

Sobota, 13 stycznia:

Weekend zacznie przynosić coraz więcej przejaśnień i rozpogodzeń, ale nadal może padać.

Niedziela, 14 stycznia:

Dopiero w drugiej połowie weekendu rozpogodzenia obejmą większy obszar kraju, a zwłaszcza dzielnice południowe. Temperatura bez większych zmian, wciąż powyżej zera.

Poniedziałek, 15 stycznia:

Kolejny pogodny początek tygodnia z temperaturą między 0 a 5 stopni.

Wtorek, 16 stycznia:

Utrzyma się sprzyjająca pogoda z przejaśnieniami, a miejscami również rozpogodzeniami. Halny przywieje na południe kraju 10 stopni w cieniu, a może nawet więcej.

Środa, 17 stycznia:

W połowie tygodnia załamanie pogody z opadami i silnym wiatrem. Temperatura nadal wysoka i bardzo wysoka, oczywiście, jak na styczeń.

Czwartek, 18 stycznia:

Ponuro, deszczowo, wietrznie, ale ciepło.

Piątek, 19 stycznia:

Dalsze ochłodzenie i mnóstwo opadów. Na północnym wschodzie krajobrazy mogą się zabielić.

Sobota, 20 stycznia:

Początek weekendu pod znakiem opadów deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu. Nawet jeśli zabieli się, to jedynie na moment, bo za dnia będzie na plusie.

Niedziela, 21 stycznia:

Cieplej, a przez to śnieg i deszcz ze śniegiem ustąpią miejsca wyłącznie deszczowi.

Poniedziałek, 22 stycznia:

Końcówka prognozy bez radykalnych zmian, nadal wyjątkowo łagodne wydanie zimy.

Źródło: TwojaPogoda.pl

prognoza polsat news