FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Trump: Amerykańscy astronauci ponownie wylądują na Księżycu

Flaga Stanów Zjednoczonych ponownie zostanie wbita w powierzchnię Srebrnego Globu, a amerykańscy astronauci stworzą na Księżycu pierwszą ludzką kolonię.

Artystyczna wizja kolonizacji Księżyca. Fot. Twitter.
Artystyczna wizja kolonizacji Księżyca. Fot. Twitter.

Biały Dom poinformował właśnie, że prezydent Donald Trump podpisał dyrektywę, która ma na celu ponowne wysłanie Amerykanów na Księżyc. Flaga Stanów Zjednoczonych ponownie zostanie wbita w powierzchnię Srebrnego Globu, a amerykańscy astronauci stworzą na Księżycu pierwszą ludzką kolonię.

Prezydent USA podpisał dokument, który zleca NASA "prowadzenie nowatorskiego programu eksploracji kosmosu, aby wysłać amerykańskich astronautów z powrotem na Księżyc, a ostatecznie na Marsa".

Artystyczna wizja kolonizacji Księżyca. Fot. Twitter.

Prezydent wysłuchał zaleceń Narodowej Rady Kosmicznej i zmieni dotychczasową politykę dotyczącą lotów kosmicznych, aby USA stały się siłą napędową przemysłu kosmicznego, zdobyły nową wiedzę i pobudziły niewiarygodną technologię - powiedział Hogan Gidley, rzecznik Białego Domu.

Artystyczna wizja kolonizacji Marsa. Fot. Twitter.

Wszystko wskazuje więc na to, że Trump dotrzyma swoich obietnic, w których podkreślał, że uczyni Amerykę wielką również w kosmosie i wyśle załogowe misje nie tylko na Księżyc, ale też na Marsa. Trzymamy kciuki i mamy nadzieję, że plan będzie realizowany już od początku lat 20. bieżącego wieku.

Źródło: TwojaPogoda.pl / Reuters.

prognoza polsat news