FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

NASA zapowiada konferencję na temat ważnego odkrycia

W czwartek, 14 grudnia o godzinie 19:00 czasu polskiego, NASA zorganizuje telekonferencję, aby podzielić się z całym światem nowym, niezwykle ważnym odkryciem.

Fot. NASA.
Fot. NASA.

W czwartek, 14 grudnia o godzinie 19:00 czasu polskiego, NASA zorganizuje telekonferencję, aby podzielić się z całym światem nowym, niezwykle ważnym odkryciem. Agencja nie zdradziła za dużo szczegółów na ten temat, ale wiadomo, że ma to związek z obserwacjami, które prowadzi Kosmiczny Teleskop Keplera.

Prawdopodobnie może chodzić o wykrycie nowych planet pozasłonecznych i pozyskanie technologii, dzięki której wykrywanie egzoplanet przyjaznych rozkwitowi życia znacząco przyspieszy.

Na witrynie NASA możemy przeczytać, że nowe odkryć dokonano z pomocą algorytmów korporacji Google, która rozwija technologie sztucznej inteligencji.

Od jakiegoś czasu takie algorytmy pracują w ośrodkach badawczych agencji i wszystko wskazuje na to, że mamy tego pierwsze ważne owoce. Pozostaje nam tylko uzbroić się w cierpliwość, bo wszystko stanie się jasne już za 3 dni.

Źródło: TwojaPogoda.pl / NASA.

prognoza polsat news