FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

O poranku przy gruncie były nawet minus 2 stopnie

Tym razem wyjątkowo nie cieszymy się, że nasze prognozy się sprawdziły, ponieważ poranek zgodnie z wczorajszymi ostrzeżeniami przyniósł na północy i północnym wschodzie kraju lokalne przymrozki. Temperatura spadła przy gruncie nawet do minus 2 stopni.


Przymrozki i szron na Kaszubach. Fot. Jan Twardowski.

Tym razem wyjątkowo nie cieszymy się, że nasze prognozy się sprawdziły, ponieważ poranek zgodnie z wczorajszymi ostrzeżeniami przyniósł na północy i północnym wschodzie kraju lokalne przymrozki. Najzimniej było na Suwalszczyźnie, Warmii i wschodnim wybrzeżu, gdzie przy gruncie temperatura spadła nawet do minus 2 stopni. Poniżej zera było też na północnym Mazowszu, Mazurach i na Podlasiu. Mniej odporne na niskie temperatury uprawy mogły ulec wymrożeniu.

Na wysokości 2 metrów nad powierzchnią ziemi mrozu przeważnie nie było, ale zdarzały się wyjątki. Jak informuje nasz czytelnik @Jan, na Kaszubach temperatura spadła do minus 1 stopnia. Przy gruncie było o kilka stopni mniej. Oznacza to, że punktowo mróz chwytał także na niebezpiecznej wysokości nie tylko dla upraw na polach, ale również w sadach. Jednak na oficjalnych stacjach IMGW najniższą temperaturę zmierzono w Suwałkach i Kętrzynie, gdzie był 1 stopień na plusie.

@Jan przesłał nam zdjęcia z Kaszub, gdzie truskawki i ziemniaki pokryte były szronem:

Oto wskazania termometru na wysokości 2 metrów nad gruntem:


Przymrozki i szron na Kaszubach. Fot. Jan Twardowski.

prognoza polsat news