FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Pogoda na żywo: Niedziela, 23.04

Przez całą dobę, na żywo, monitorujemy to, co dzieje się w pogodzie w Polsce i na całym świecie. Jeśli w Waszej okolicy zdarzyło się coś ciekawego, czym chcecie się podzielić z innymi, to wysyłajcie do nas zdjęcia, filmiki i informacje. Z nami będziecie na bieżąco!

Zdjęcia, filmy i informacje wysyłajcie na: redakcja@twojapogoda.pl

23:06
23.04.2017
    Niezwykły film o przyrodzie Chin

Wytwórnia Disney Nature stworzyła niesamowity film przyrodniczy "Z chińskim rodowodem (Born in China)" o najcenniejszych gatunkach fauny Chin. Poznacie codzienne życie pandy wielkiej Ya Ya i jej słodkiego maleństwa Mei Mei, irbisa śnieżnego, cziru tybetańskiego, a także niezwykłe małpy rokselany złociste, które zamieszkują lasy rododendronowe, szpilkowe i bambusowe. Film jest już dostępny na płytach DVD i Blu-ray. Zobaczcie jego zapowiedź.

22:55
23.04.2017
    Zatrzęsło wschodem i zachodem

Trzęsienie ziemi nawiedziły dzisiaj wieczorem zachodnie i wschodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych. Najpierw o godzinie 19:55 wstrząs M3.5 nawiedził miasto Santa Barbara na północno-zachodnich przedmieściach Los Angeles w Kalifornii. Trzęsienie trwało około 3 sekund i było odczuwane przez kilkadziesiąt milionów ludzi zamieszkujących region. Następnie o godzinie 22:49 wstrząs M2.3 nawiedził południowo-wschodnią część stanu Pensylwania. Epicentrum znajdowało się na południe od miasta Lancaster, 100 kilometrów na zachód od Filadelfii. Mieszkańcy mówią, że poczuli krótkie drżenie, jakby doszło do potężnej eksplozji. W Pensylwanii wstrząsy tektoniczne są bardzo rzadkim zjawiskiem. Ich źródłem może być działalność ludzka, a dokładniej szczelinowanie hydrauliczne przy wydobywaniu gazu z łupków.

21:12
23.04.2017
    W nocy chwyci mróz i zetnie lód

Nie przestraszcie się poniższych temperatur, ponieważ nie zobaczycie ich na termometrach, lecz odczujecie za sprawą silniejszych porywów wiatru. W całym kraju temperatura do poranka spadnie poniżej zera, na ogół do minus 3 stopni, ale lokalnie może być jeszcze zimniej. Przy gruncie będzie do minus 5 stopni, a lokalnie mniej. Temperatura odczuwalna, którą wskazuje poniższa mapka, będzie o kilka stopni niższa od wskazań termometrów. Spodziewamy się rozpogodzeń, ale też przelotnych opadów, zarówno deszczu, jak i śniegu. Spadła za dnia deszczówka może zamarzać powodując na drogach i chodnikach niebezpieczne oblodzenie.

20:41
23.04.2017
    Burzliwe niebo w niedzielę

Niesamowite mieliśmy dzisiaj chmury na niebie. Zobaczcie filmik.

19:10
23.04.2017
    Śmieci zawsze zabieramy ze sobą

W ten weekend obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. Nie tylko z tej okazji warto pamiętać o dbaniu o naszą planetę. Niestety, na coraz większą skalę ją zanieczyszczamy. Czy wiecie, że Polacy corocznie produkują aż 10 milionów ton śmieci? Każda rodzina wytwarza ich średnio 4 kilogramy na tydzień. Najgorsze są jednak torby jednorazowe, które bierzemy ze sobą za każdym razem, gdy jesteśmy w sklepie. W ciągu roku w Polsce zużywamy ich aż 7 miliardów. Pamiętajcie, że wypoczywając na łonie natury, czy to w lesie, czy na łące, nad morzem czy rzeką, śmieci zawsze zabieramy za sobą. Nigdy nie porzucamy ich tak, jak na poniższym zdjęciu.


Śmieci nad Odrą we Wrocławiu. Fot. TwojaPogoda.pl

18:03
23.04.2017
    Niedziela aura na Waszych zdjęciach

Dzisiejszą karuzelę pogodą w piękny sposób obrazują Wasze zdjęcia. Zobaczcie.


Krupa śnieżna w Łodzi. Fot. Łukasz Borowiecki.


Chmury mammatus w Sępólnie Krajeńskim w woj. kujawsko-pomorskim. Fot. Danek.


Krupa śnieżna w Nowych Prusach w woj. pomorskim. Fot. Michał Narloch.


Chmura burzowa w Pionkach w woj. mazowieckim. Fot. Mateusz Słysz.


Krupa śnieżna w Sępólnie Krajeńskim w woj. kujawsko-pomorskim. Fot. Danek.


Krupa śnieżna w Lublinie. Fot. Shymaj.

17:29
23.04.2017
    Co się teraz dzieje w pogodzie?

Późne popołudnie przynosi nam nietypowy widok na zdjęciu satelitarnym. Na niebie płynie sobie mnóstwo rozbudowanych chmur kłębiastych, które wyglądają jak wyspy. Niosą one przelotne, ale chwilami obfite opady deszczu, deszczu ze śniegiem, śniegu, gradu i krupy śnieżnej, a także słabe burze i porywisty wiatr. Między koljnymi falami opadów przejaśnia się i rozpogadza. Temperatura waha się od 6 do 8 stopni, jednak podczas wzrastającego zachmurzenia, opadów i wiatru dochodzącego do 40-50 km/h, ochładza się przejściowo nawet do 2-4 stopni.


Zdjęcie satelitarne w dniu 23 kwietnia 2017 o godzinie 17:25. Dane: Sat24.com / Eumetsat.

16:45
23.04.2017
    Tragiczne pożary buszu na Florydzie

Już przeszło 2 tysiące osób ewakuowano ze swych domów na Florydzie, gdzie szaleją pożary. Do walki z nich stanęło pół tysiąca strażaków. Zagrożonych jest blisko tysiąc domów i prawie 10 tysięcy działek, głównie w środkowej i południowo-zachodniej części półwyspu. Mieszkańcy sami próbują gasić ogień podchodzący pod nich posesje. Jest to nie tylko nierówna walka, ale też niebezpieczna, o czym możecie się przekonać oglądając poniższy filmik:

15:36
23.04.2017
    Statek uderzył w port na Kanarach

13 osób zostało rannych po tym, jak statek wycieczkowy "Volcan de Tamasite" uderzył w falochron w porcie Las Palmas, stolicy wyspy Gran Canaria na Wyspach Kanaryjskich. Na pokładzie statku w momencie katastrofy znajdowało się 140 pasażerów i 30 członków załogi. Tylko cud sprawił, że nikt nie zginął, a turyści doznali niegroźnych obrażeń. Statek płynął z Gran Canarii na Teneryfę, jednak siadły mu silniki. Wtedy fale zepchnęły go w kierunku portu, nie pomogło nawet z rzucenie kotwic. Jednostka z dość dużą prędkością uderzając w betonowy mur dosłownie zatrzymała się w miejscu. Wszystko to, co znajdowało się za rufie statku, poleciało w kierunku dziobu. Zniszczenia są duże. Na dodatek do Atlantyku wyciekły 63 tysiące litrów oleju napędowego, ale na szczęście w porę udało się go zebrać i uniknięto katastrofy ekologicznej.

14:09
23.04.2017
    Kapryśna pogoda na zdjęciach

Są deszcze, ale też opady krupy śnieżnej i śniegu. Niebo miejscami przecinają błyskawice, a wiatr osiąga nawet 50-60 km/h. Zobaczcie rozkapryszoną pogodę na zdjęciach:


Chmura deszczowa nad Mazurami. Fot. TwojaPogoda.pl


Krupa śnieżna z burzą w Tucholi w woj. kujawsko-pomorskie. Fot. Michał Pałczyński.

13:17
23.04.2017
    Arktyka jest wysypiskiem śmieci

W ten weekend obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. Jeśli ludzie nie uświadomią sobie, że dewastują naszą planetę wszelkiej maści odpadami, za 35 lat w światowych akwenach wodnych będzie więcej tworzyw sztucznych niż ryb, a już za niespełna 10 lat w oceanach będzie pływało 1,1 tony tworzywa sztucznego na 3 tony ryb... Zobacz cały artykuł

12:50
23.04.2017
    Prognoza 16-dniowa: Jaka majówka?

Kwiecień nie zachwycił nas pogodą, bo było zimno i deszczowo, nie brakowało też przymrozków i śniegu. Czy maj przyniesie nam totalną odmianę aury? Czy doczekamy się wreszcie ciepłych i słonecznych dni? Jaki będzie długi majowy weekend?... Sprawdź prognozę

11:19
23.04.2017
    Dymiące morze wystraszyło plażowiczów

Niezwykle malownicze i zarazem przerażające zjawisko pojawiło się na hiszpańskim wybrzeżu. Popołudniową sielankę plażowiczów przerwały opary wydobywające się z morza i unoszące się ponad budynkami w kierunku nadbrzeżnego wzgórza. To nic innego, jak mgła morska. Dochodzi do niej, gdy po gorącym dniu nad ogrzaną od promieni słonecznych powierzchnię morza napływa chłodniejsza masa powietrza. Wówczas dochodzi do parowania wody, które fachowo nazywane jest jego dymieniem. Skondensowana para wodna lub jak kto woli mgła, unosi się następnie w kierunku plaż. Tam jednak napotyka barierę w postaci wysokich budynków hoteli i wzgórza, na którym budynki są położone. Para wodna zmuszona jest więc do unoszenia się, co powoduje dalsze jej ochładzanie się i skraplanie,a więc zagęszczanie się oparów. Chmura zanika dopiero kilkaset metrów od plaż, gdzie natrafia na suchsze powietrze.

10:01
23.04.2017
    Zachód Słońca z bocianami

@Magda przesłała nam zdjęcie wczorajszego pięknego zachodu Słońca.


Zachód Słońca w Biskupinie w woj. kujawsko-pomorskim. Fot. Magda Wierzbicka.

09:24
23.04.2017
    Startuje szczyt sezonu tornad

Przez następnych kilka tygodni o bezpieczeństwie we własnym domu można zapomnieć. Zagrożenie czai się z powietrza. Gdy niebo zmienia kolor na granatowy i zaczynają wyć syreny alarmowe, pozostaje tylko chwila na ratowanie życia, swojego oraz bliskich... Zobacz cały artykuł


Fot. Pixabay.com

09:03
23.04.2017
    Przerażający alarm w Chicago

Przed gwałtownymi zjawiskami atmosferycznymi, np. burzami czy tornadami, w amerykańskich miastach mieszkańców ostrzegają syreny alarmowe. W Chicago uruchomiono właśnie zupełnie nowy system dźwiękowego ostrzegania, który nie jednemu mieszkańcowi, a zwłaszcza turyście, zjeżył włosy na głowie. Dźwięki syren rozchodząc się między drapaczami chmur wytworzyły atmosferę rodem z filmu sci-fiction o najeździe kosmitów. Zobaczcie i posłuchajcie.

08:18
23.04.2017
    Co się teraz dzieje w pogodzie?

Na północy i w centrum kraju jest słonecznie. Na pozostałym obszarze chmurzy się i lokalnie przelotnie pada, na ogół deszcz, ale na wyżej położonych obszarach także deszcz ze śniegiem, śnieg i krupa śnieżna. Wiatr wieje dość mocno z zachodu, w porywach do 40-50 km/h. Temperatura waha się od 3 stopni na wschodzie i w centrum do 6 stopni nad morzem.


Zdjęcie satelitarne w dniu 23 kwietnia 2017 o godzinie 8:15. Dane: Sat24.com / Eumetsat.

07:53
23.04.2017
    Krajobrazy zaczynają się zabielać

Noc i poranek w różnych regionach kraju przyniosły opady deszczu, deszczu ze śniegiem i samego śniegu. Bardzo delikatnie zabieliły się krajobrazy na Śląsku Cieszyńskim. @Daniel zrobił zdjęcie wciąż prószącego śniegu. W ciągu dnia opadów mieszanych może być więcej w całej Polsce.


Śnieżny poranek na Śląsku Cieszyńskim. Fot. Daniel.

07:20
23.04.2017
    Jakie będzie dzisiaj ciśnienie?

Podobnie jak wczoraj, ciśnienie będzie się dzisiaj lekko wahać. Obecnie wynosi od 1009 hPa (lekko obniżone) na Podlasiu do 1018 hPa (lekko podwyższone) na Dolnym Śląsku.

>>> Zobacz wcześniejsze wiadomości

prognoza polsat news