FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Pogoda na żywo: Czwartek, 09.03

Przez całą dobę, na żywo, monitorujemy to, co dzieje się w pogodzie w Polsce i na całym świecie. Jeśli w Waszej okolicy zdarzyło się coś ciekawego, czym chcecie się podzielić z innymi, to wysyłajcie do nas zdjęcia, filmiki i informacje. Z nami będziecie na bieżąco!

Zdjęcia, filmy i informacje wysyłajcie na: redakcja@twojapogoda.pl

22:05
09.03.2017
    "Geostorm" pokaże naszą przyszłość

W październiku na dużym ekranie zobaczymy kolejny trzymający w napięciu film katastroficzny "Geostorm". W opisie czytamy, że Ziemię nawiedza bezprecedensowa seria katastrof naturalnych. Światowi liderzy łączą więc siły, aby stworzyć satelitarny system kontrolowania pogody. Jednak system, który ma chronić Ziemię, ulega awarii i zaczyna ją atakować. Żywioły dewastują metropolie, zabijając miliony ludzi. W filmie zobaczymy naukowca i jego brata, którzy wraz z agentką Secret Service i astronautką ze Stacji Kosmicznej próbują uratować Ziemian przed nadciągającą zagładą. Emocje gwarantuje Dean Devlin, producent i scenarzysta kultowego "Dnia Niepodległości". Wśród aktorów znaleźli się: Ed Harris, Andy Garcia, Gerard Butler, Jim Sturgess, Abbie Cornish, Alexandra Maria Lara i Daniel Wu. Oto oficjalny teaser, który widziało już ponad milion internautów.

21:43
09.03.2017
    Zdjęcie dnia: Śnieg i szadź w parku

Trochę śniegu i szadzi, a jak pięknie może być wtedy w parku... Zobacz więcej zdjęć


Fot. TwojaPogoda.pl

20:17
09.03.2017
    Piękna Polska w obiektywie kamer

Zobaczmy najciekawsze dzisiejsze ujęcia z kamer pogodowych. Przepięknie rozpoczął się czwartek w górach. Z Kasprowego Wierchu można było się zachwycać promieniami wschodzącego Słońca oświetlającymi ciepłym światłem tatrzańskie szczyty:

Na plaży w Dębkach o poranku pojawiły się kutry. Morze niemal zlewało się z niebem:

Turyści udający się na Śnieżkę, ze szczytu Kopy mogli ujrzeć ścianę mgły przysłaniającej Karpacz:

Bajeczne widoki dla narciarzy roztaczające z Kotelnicy w Białce Tatrzańskiej:

Obraz z kamery publikujemy dzięki uprzejmości Webcamera.pl

19:50
09.03.2017
    W lasach kwitną już kwiaty i krzewy

W lasach kwitną kwiaty i krzewy, które są pierwszą oznaką wiosny. Należą do nich niebiesko-fioletowa przylaszczka pospolita (po lewej) oraz różowy wawrzynek wilczełyko (po prawej). Chociaż wawrzynek jest piękny, to jednak również toksyczny, nie należy go dotykać, a tym bardziej jeść, ponieważ może spowodować silną reakcję alergiczną.


Przylaszczka pospolita (po lewej) i wawrzynek wilczełyko (po prawej). Fot. TwojaPogoda.pl

18:33
09.03.2017
    Malownicze mgły w Bieszczadach

Bieszczady zawsze zachwycają. Tak wyglądały malownicze mgły w okolicach Terki:

17:19
09.03.2017
    Tak się rodzą nowe góry lodowe

Wystarczyło osunięcie się ściany lodowca, aby doszło do istnej reakcji łańcuchowej. Zobaczcie, jak na oczach turystów masywny lodowiec rodzi nowe góry lodowe.

16:26
09.03.2017
    Dramatyczna powódź w Wietnamie

Powodzie, które nawiedzają kraje azjatyckie, często powodują śmierć dziesiątek, a nawet setek ludzi. Część z nich poświęca swoje życie dla innych. Taką dramatyczną historię możecie zobaczyć na poniższym nagraniu z powodzi w Wietnamie. Kilka osób ryzykując życie próbuje udrożnić nurt rzeczny, aby uratować okoliczne zabudowania przed zalaniem. Niestety, nie ma happy endu.

15:48
09.03.2017
    Przerażająca postać się nad Afryką

Przerażające zjawisko ujrzeli mieszkańcy miasta Kitwe w północno-środkowej Zambii w Afryce. Na niebie na całe 30 minut pojawiła się postać, która wywołała panikę... Zobacz cały artykuł

14:00
09.03.2017
    Co się teraz dzieje w pogodzie?

Na północy i wschodzie kraju pojawiają się nieduże przejaśnienia. Na pozostałym obszarze jest pochmurno. Słabe, przelotne opady deszczu lub mżawki występują miejscami na południu, wschodzie i w centrum. Wiatr zmienił kierunek z południowego na zachodni. Temperatura wynosi od 1 stopnia na Mazurach do 10 stopni na Zamojszczyźnie.


Zdjęcie satelitarne w dniu 9 marca 2017 roku o godzinie 13:45. Dane: Sat24.com / Eumetsat.

13:30
09.03.2017
    Kosztowne klęski żywiołowe w Polsce

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji (MSWiA) przekazało w 2016 roku ponad 860 milionów złotych na przeciwdziałanie i usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Najbardziej niszczycielskimi żywiołami okazały się ulewne deszcze i powodzie... Zobacz cały artykuł


Fot. TwojaPogoda.pl

13:15
09.03.2017
    Czy kataklizmy to znak od Boga?

Naukowcy przeprowadzili bardzo ciekawe badanie, z którego wynika jak wiele ludzi sądzi, że Bóg kontroluje wszystkie kataklizmy mające miejsce na naszej planecie, a także ilu z nas jest zdania, że klęski żywiołowe mogą być ostrzeżeniem od Wszechmogącego... Zobacz cały artykuł


Powódź w Kaszmirze. Fot. jornada.unam.mx

12:04
09.03.2017
    Uroki szusowania na stokach Kasprowego

Narciarze szusujący na stokach Kasprowego zawsze mogą liczyć na zapierające dech krajobrazy. Wczoraj ich oczy cieszyły chmury przepływające niczym wodospady nad szczytami.

11:09
09.03.2017
    Bliskie spotkanie na stoku narciarskim

Godzinę temu pokazaliśmy Wam trąbę pyłową, więc teraz zobaczycie jej kolejne wcielenie... trąbę śnieżną. Zasada powstawania tego zjawiska jest podobna, jak w przypadku trąby pyłowej, czyli nagrzana od Słońca powierzchnia, ale nie gruntu, lecz pokrywy śnieżnej. Efekt jest spektakularny.

10:02
09.03.2017
    Słonecznie i ciepło aż tu nagle...

Trąby pyłowe podobne są do tornad, jednak powstają w zupełnie innych warunkach. Aby się pojawiły potrzebne jest pogodne niebo i intensywnie nagrzane od promieni słonecznych podłoże. Wówczas powstaje niewielkie zawirowanie. Trąba pyłowa w przeciwieństwie do trąby powietrznej (tornada) do powstania nie potrzebuje chmury burzowej. Może nas zaskoczyć w najmniej oczekiwanej chwili, bo w słoneczny i ciepły dzień.

09:15
09.03.2017
    Co się teraz dzieje w pogodzie?

Na przeważającym obszarze kraju jest pochmurno, a na południowym zachodzie i środkowej północy występują słabe opady deszczu lub mżawki. Jedynie miejscami na południowym wschodzie i północnym zachodzie pojawiają się niewielkie przejściowe przejaśnienia. Wiatr wieje z południa. Temperatura wynosi od minus 2 stopni na Mazurach do 6 stopni przy granicy z Niemcami.

08:05
09.03.2017
    Chmury nad naszymi głowami

Na miły początek dnia mamy dla Was nastrojowy filmik od @Mario, który filmował niebo nad Polską, pełne chmur o najróżniejszych barwach i kształtach. Podziwiajcie to piękno.

07:10
09.03.2017
    Jakie będzie dzisiaj ciśnienie?

Ciśnienie będzie dzisiaj lekko się wahać. W tej chwili na barometrach mamy od 1013 hPa (w normie) na północnym zachodzie do 1019 hPa (lekko podwyższone) na wschodzie kraju.

>>> Zobacz wcześniejsze wiadomości

prognoza polsat news