FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Prognoza 16-dniowa: Jaka będzie pogoda do połowy marca?

Ferie zimowe dobiegły końca, więc zaczynamy już myśleć o nadciągającej wiośnie. Koniec lutego i początek marca przyniesie nam naprawdę ciepłe i słoneczne dni. A co będzie dalej? Czy cała pierwsza połowa marca będzie równie wiosenna? Sprawdźmy prognozę.

Końcówka lutego i początek marca zapowiadają się bardzo ciepło. Na południu kraju przy pogodnym niebie temperatura może sięgnąć w cieniu nawet 20 stopni. Na północy będzie chłodniej, tam też najczęściej będzie się chmurzyć i padać.

Dalsze dni marca z umiarkowanym ciepłem, choć liczymy, że do tego czasu prognozy jeszcze się zmienią i ku uciesze większości z nas będzie jeszcze cieplej. Powrotu zimy w prognozach nie widać. Przypominać nam będą o niej nocne i poranne przymrozki.

Poniedziałek, 27 lutego:

Tydzień rozpoczniemy słonecznie, zwłaszcza na południu kraju. W północnych regionach może się chmurzyć oraz bardzo słabo i przelotnie padać. Z biegiem godzin zacznie się nasilać południowy wiatr. Efekt halnego przyniesie na krańce południowe wyjątkowo ciepłe powietrze o temperaturze nawet 15 stopni. Poczujemy wiosnę.

Wtorek, 28 lutego:

Trochę więcej opadów i mniej rozpogodzeń. Najwięcej słońca spodziewamy się na południu, a najwięcej deszczu na zachodzie, głównie w pierwszej połowie dnia. Chwilami mocniej powieje. Temperatura nadal wysoka, w wielu regionach przekroczy 10 stopni, a na południu dojdzie do nawet 15 stopni w cieniu.

Środa, 1 marca:

Marzec powita nas deszczową aurą. Prawie wszędzie przyda się parasol, najpierw na wschodzie, a potem także na zachodzie. Miejscami mogą się jednak pojawiać przejaśnienia. Temperatura przeważnie w przedziale 5-10 stopni.

Czwartek, 2 marca:

Bez opadów tylko miejscami na południu. Poza tym deszczowo, choć z przejaśnieniami. Temperatura powoli będzie się obniżać, a wiatr znów może być porywisty.

Piątek, 3 marca:

Tuż przed weekendem więcej przejaśnień i rozpogodzeń, ale w wielu miejscach nie obejdzie się bez opadów. Temperatura bez większych zmian, najzimniej na północnym wschodzie, a najcieplej na południu.

Sobota, 4 marca:

W weekend opady zaczną słabnąć i ustępować, a ich miejsce szybko zajmą przejaśnienia i rozpogodzenia. Temperatura systematycznie będzie rosnąć. W województwach południowych odnotujemy lokalnie nawet 16 stopni w cieniu.

Niedziela, 5 marca:

Koniec tygodnia z wyśmienitą pogodą. Wszędzie będzie pogodnie, szczególnie na południu i w centrum, gdzie chmur będzie płynąć po niebie najmniej. Temperatura dojdzie w dzielnicach południowych i centralnych nawet do 20 stopni w cieniu. Koniecznie wybierzcie się na spacer, aby poczuć pierwsze powiewy wiosny.

Poniedziałek, 6 marca:

Początek tygodnia będzie stanowić kontynuację weekendowej aury. Utrzymają się rozpogodzenia i przyjemne ciepło. Jedynie na północnym zachodzie zacznie się chmurzyć i padać, co będzie zapowiedzią zmian w pogodzie.

Wtorek, 7 marca:

Przybędzie chmur i zacznie padać, a przez to ochłodzi się, choć niewiele.

Środa, 8 marca:

W połowie tygodnia na zachodzie sucho i z przejaśnieniami, a na wschodzie mokro i ponuro.

Czwartek, 9 marca:

Cieplej, ale niemal nigdzie nie uciekniemy przez deszczem.

Piątek, 10 marca:

Przed weekendem nadal pochmurno i deszczowo, choć będzie kilkanaście stopni ciepła.

Sobota, 11 marca:

Podczas weekendu bez większych zmian, wciąż sporo chmur i opadów.

Niedziela, 12 marca:

Przynajmniej nie będzie zimno, choć przy silniejszym wietrze może być nam chłodno.

Poniedziałek, 13 marca:

Końcówka prognozy nie za ciepła, ale też bez mrozu. Aura bardziej jesienna niż wiosenna.

Źródło:

prognoza polsat news