Jakie będzie dzisiaj ciśnienie?

Ciśnienie jest podwyższone i w dalszym ciągu będzie rosnąć. W tej chwili barometry pokazują od 1015 hPa na północnym wschodzie do 1019 hPa na zachodzie kraju. Warunki biometeorologiczne będą korzystne.

Jakie będzie dzisiaj ciśnienie?

Na żywo: Gdzie teraz pada?

Poniżej mapa radarowa obrazująca, gdzie teraz znajdują się deszcze i jakie mają natężenie. Obszary granatowe - słabe opady, zielone i żółte - umiarkowane, pomarańczowe i czerwone - silne, różowe i fioletowe - nawalne. Można odtworzyć animację z ostatnich 12 godzin. Aby odświeżyć mapę, należy wcisnąć na klawiaturze przycisk F5 (aktualizacja co 10 minut).

Na koniec opadów

Piękny zachód słońca zakończył wielogodzinne deszcze zapowiadając słoneczną środę.

Zachód Słońca w Rywałdzie w woj. kujawsko-pomorskim. Fot. Sławek / TwojaPogoda.pl
Zachód Słońca w Rywałdzie w woj. kujawsko-pomorskim. Fot. Sławek / TwojaPogoda.pl

Isaias nad Manhattanem

Cyklon tropikalny Isasias przechodzi nad Nowym Jorkiem. Przynosi obfity deszcz i silny wiatr. Stacja meteorologiczna na lotnisku La Guardia odnotowała poryw do niemal 100 kilometrów na godzinę. Żywioł na swojej drodze powalił już setki drzew, uszkodził wiele budynków i spowodował paraliż na drogach i lotniskach.

Fot. YouTube / St. George Tower.
Fot. YouTube / St. George Tower.

Sołtys śmiertelnie użądlony przez osy

Zdzisław Gierula, sołtys wsi Kamionka w gminie Piaseczno na Mazowszu, został poproszony przez właścicieli jednej z posesji o zdjęcie z drzewa gniazda os. Jego interwencja skończyła się tragicznie. Mężczyzna został wielokrotnie użądlony i stracił przytomność. Mimo reanimacji nie udało się go uratować.

Fot. Max Pixel.
Fot. Max Pixel.

Kiedy koniec energetyki węglowej?

Jacek Sasin, wicepremier i minister aktywów państwowych stwierdził na łamach Dziennika Gazety Prawnej, że jego zdaniem kres energetyki węglowej w Polsce nastąpi najpóźniej w 2060 roku. Realny plan naprawczy dla górnictwa ma zostać przedstawiony w ciągu następnych 2 miesięcy. Tymczasem ekolodzy domagają się, aby Polska była wolna od węgla do 2030 roku, co według władz jest nierealne.

Fot. Max Pixel.
Fot. Max Pixel.

Tuż przed uderzeniem Isaiasa

Tak wyglądało niebo nad amerykańskim stanem Karolina Północna tuż przed wkroczeniem cyklonu Isaias na ląd, co nastąpiło nad ranem o godzinie 5:15 czasu polskiego.

Piękna pogoda nad morzem

Bałtyckie plaże, obok Podkarpacia, są najbardziej słonecznym regionem w Polsce. Do pełni szczęścia brakuje jeszcze wysokiej temperatury. Niestety, mocno wieje bryza, a temperatura sięga najwyżej 18 stopni. Mimo to, jak widać na zdjęciu z plaży w Pobierowie, urlopowiczów nie brakuje.

Piękna pogoda nad morzem

Obraz z kamery publikujemy dzięki uprzejmości platformy WebCamera.pl

Bałtyckie plaże z lotu ptaka (4K)

Zobaczcie piękne bałtyckie plaże z lotu ptaka w rewelacyjnej jakości obrazu 4K. Zanim wybierzecie się na wakacje, sprawdźcie, który kurort warto wybrać, aby wypocząć wśród najpiękniejszych krajobrazów tam, gdzie jeszcze nie byliście.

Izajasz pustoszy USA

Cyklon tropikalny Izajasz przechodzi nad wschodnim wybrzeżem USA. Obecnie przynosi ulewne deszcze i wichury w Karolinie Północnej i Wirginii. Wieczorem dotrze w rejon Nowego Jorku. Przypływ sztormowy może wedrzeć się na ulice w dzielnicy Staten Island i Rockaways, podtopienia możliwe są też w rejonie Battery Park na Manhattanie. Poniżej możecie śledzić panoramę Manhattanu na żywo.

Co się teraz dzieje w pogodzie?

Na przeważającym obszarze kraju jest pochmurno z ciągłymi opadami deszczu. Jedynie miejscami na południu, południowym wschodzie i północnym zachodzie kraju przejaśnia się. Wiatr wieje słabo z północy. Temperatura wynosi od 15-17 stopni w strefie opadów do 23 stopni na południowym wschodzie.

Co się teraz dzieje w pogodzie?

Erupcje japońskiego wulkanu

Cała seria erupcji wulkanu Nishi-no-shima na pacyficznej wyspie o tej samej nazwie. Wulkan wyprodukował duże ilości popiołów, które wzbiły się na wysokość ponad 5 kilometrów i obecnie są gnane wiatrem w kierunku południowym.

Jasny bolid nad Sydney

Wieczorne niebo podczas nadciągającej nad australijskie Sydney burzy, przeciął bardzo jasny bolid. Kosmiczny okruch wszedł w ziemską atmosferę z zawrotną prędkością i uległ spaleniu na wysokości kilkudziesięciu kilometrów.

Jakie będzie dzisiaj ciśnienie?

Ciśnienie będzie spadać, dopiero pod wieczór zacznie gwałtownie rosnąć. Teraz wynosi od 1005 hPa (obniżone) na południu do 1011 hPa (umiarkowane) na północnym zachodzie kraju. Biomet pozostanie niekorzystny.

Jakie będzie dzisiaj ciśnienie?

Na Lodowym Szczycie w Tatrach

@Rafał sfilmował zachód Słońca na Lodowym Szczycie w Tatrach.

W oku cyklonu Isaias

Łowcy Huraganów samolotem WP-3D Orion znów wybrali się w oko cyklonu Isaias, który opuszcza już wschodnie wybrzeże Florydy i pędzi w kierunku obu Karolin. Zobaczcie, jakie widoki roztaczały się zza szyb samoloty badawczego.

Zdjęcie dnia: Polska wieś

Zapraszamy na nasz profil na Instagramie i zachęcamy do polubienia. Codziennie będzie na Was czekać nowa porcja pięknych fotografii polskiej przyrody.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez @twojapogoda.pl

Strażacy mają ręce pełne roboty

Bardzo deszczowo jest dzisiaj w pasie od Dolnego Śląska przez Wielkopolskę po Kujawy, ale pada też na znacznym obszarze zachodniej, północnej i centralnej Polski. Sumy opadów wynoszą tam przeważnie od 5 do 20 litrów na metr kwadratowy, jednak miejscami w woj. dolnośląskim i wielkopolskim przekraczają 30 litrów, sięgając aż 50 litrów. Pojawiają się lokalne zalania dróg, chodników, posesji i zabudowań. Strażacy mają ręce pełne roboty.

Fot. TwojaPogoda.pl
Fot. TwojaPogoda.pl

Glony w Oceanie Arktycznym

Satelita uwiecznił w wodach Morza Barentsa, na północ od wybrzeży Półwyspu Kolskiego, kwitnące jednokomórkowe glony. To głównie okrzemki z krzemionkowymi skorupkami i obfitym chlorofilem, które charakteryzują się zieloną barwą. Fitoplankton, na skutek ogrzewania się wód Oceanu Arktycznego, zmienia barwę wody na mlecznobiało-zieloną, dzięki skorupom z węglanu wapnia. W ciągu ostatnich 20 lat biomasa fitoplanktonu w wodach Arktyki zwiększyła się o połowę.

Fot. NASA.
Fot. NASA.

Nocny spektakl nad Warszawą

Piorunujący spektakl w tle Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

dalej