Wieczór z opadami i burzami

Wieczór w pasie od Dolnego Śląska przez Ziemię Łódzką i Mazowsze po Mazury i Podlasie mija pod znakiem deszczu, miejscami obfitego. Lokalnie na Dolnym Śląsku przechodzą burze.

Fot. Max Pixel.
Fot. Max Pixel.

Kosmiczne problemy

Zdjęcie wykonane przez astronautę na koniec pracowitego tygodnia. Jeśli wydaje Wam się, że macie problemy, to może pora spojrzeć na nie z innej perspektywy, okiem astronauty, z ziemskiej orbity. Z wysokości 400 kilometrów największe nawet kłopoty życia codziennego wydają się niczym, gdzieś ukryte przed kosmosem pod grubą powłoką chmur. Głowa do góry!

Fot. ISS / JAXA.
Fot. ISS / JAXA.

Zdjęcie dnia: Truskawkowy Księżyc

Wczorajsza Pełnia Truskawkowego Księżyca. Zapraszamy na nasz profil na Instagramie i zachęcamy do polubienia. Codziennie będzie na Was czekać nowa porcja pięknych fotografii polskiej przyrody.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez @twojapogoda.pl

Po gradobiciu jak w środku zimy

Burza gradowa przetoczyła się nad włoską Lombardią, gdzie jeszcze nie tak dawno tysiące ludzi zmarło z powodu koronawirusa. Miejscami warstwa gradu miała nawet 30 cm grubości. Największe gradziny osiągały 6 cm średnicy, a przy tym uszkadzały samochody, wybijały szyby w oknach i niszczyły uprawy na polach w i sadach.

Zamrożone ludzkie ciała na orbicie

Odwiecznym marzeniem ludzi jest uzyskanie nieśmiertelności. Póki co możemy jedynie wydłużyć życie, ale w przyszłości, dzięki dużym postępom w inżynierii genetycznej i elektronice, możliwe, że uda nam się odmienić ten fakt.

Fot. KrioRus.
Fot. KrioRus.

Niektórzy nie mogą czekać na ten moment i już teraz dopatrują się możliwości uzyskania nieśmiertelności w dobrodziejstwach płynących z kriogeniki. Chodzi tutaj przede wszystkim o zamrożenie ciała zmarłego... Zobacz cały artykuł >>>

Kąpiel w słonej wodzie

Wysokie fale przyciągnęły na plażę w brazylijskim mieście Fortalezza śmiałków, którzy postanowili zaliczyć darmową kąpiel leczniczą w słonej wodzie. Były bicze wodne i polewania zimną wodą, nie było tylko opcji szybkiego suszenia...

Co się teraz dzieje w pogodzie?

Na zachodzie i południowym zachodzie kraju chmurzy się poważniej i tam też miejscami słabo i przelotnie pada. Na północy i w centrum zachmurzanie jest umiarkowane, a na południu i południowym wschodzie jest bezchmurnie. Wiatr wieje chwilami silniej z południowego zachodu. Temperatura wynosi od 12 stopni na północy do 20 stopni na południowym wschodzie.

Zdjęcie satelitarne Polski w dniu 6 czerwca 2020 o godzinie 9:55. Dane: Sat24.com / Eumetsat.
Zdjęcie satelitarne Polski w dniu 6 czerwca 2020 o godzinie 9:55. Dane: Sat24.com / Eumetsat.

Inne oblicze czegoś zwyczajnego

Wydawałoby się zwyczajne zjawisko, ale z lotu ptaka wygląda zupełnie niezwykle, niczym bąbelki w butelce napoju Sprite. To lód brzegowy pokrywający Jezioro Bodeńskie w Szwajcarii.

Uwaga! Ostrzeżenie przed burzami

W sobotę słabe burze późnym popołudniem, wieczorem i wczesną nocą mogą się pojawiać miejscami na południu, wschodzie i w centrum kraju. W ich trakcie spodziewane są przelotne, ale obfite opady, a lokalnie także drobny grad i porywisty wiatr.

Fot. Piotr Wojakowski / TwojaPogoda.pl
Fot. Piotr Wojakowski / TwojaPogoda.pl

Jakie będzie dzisiaj ciśnienie?

Ciśnienie przez cały dzień będzie szybko rosnąć. Teraz wynosi od 996 hPa (niskie) na Pomorzu do 1008 hPa (obniżone) na Podkarpaciu. Biomet pozostanie niekorzystny.

Jakie będzie dzisiaj ciśnienie?

Pełnia Truskawkowego Księżyca

Tak pięknie prezentuje się w tej chwili na południowo-wschodnim niebie Pełnia Truskawkowego Księżyca. Tak czerwcową pełnię farmerzy nazywają od setek lat. To idealny czas na małe, czerwone i słodkie owoce, którymi możemy się delektować podczas obserwacji naszego naturalnego satelity. Zobaczcie najnowsze zdjęcia.

Wieczór z ulewami

Miejscami nad Małopolską, Kielecczyzną, Podlasiem i Pomorzem przechodzą chwilami ulewne deszcze o charakterze ciągłym. W ciągu jednej godziny potrafi spadać nawet do 5-10 mm deszczu. Możliwe są lokalne podtopienia.

Fot. Max Pixel.
Fot. Max Pixel.

Samiec goryla zatrzymuje ruch na drodze, aby jego rodzina mogła bezpiecznie przejść

Ekipie telewizji BBC udało się sfilmować moment zatrzymania ruchu na drodze przez srebrnogrzbietego samca goryla, aby jego rodzina mogła bezpiecznie przejść. Zobaczcie, jak goryl swą posturą ostrzega ludzi, aby nie weszli mu w drogę...

Zdjęcie dnia: W tle z Babią Górą

W drodze na Halę Gąsienicową z Babią Górą w tle. Zapraszamy na nasz profil na Instagramie i zachęcamy do polubienia. Codziennie będzie na Was czekać nowa porcja pięknych fotografii polskiej przyrody.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez @twojapogoda.pl

Co się teraz dzieje w pogodzie?

Na wschodzie kraju zaczęło się chmurzyć, zbliża się tam deszczowy front atmosferyczny, któremu miejscami na Warmii towarzyszą burze. Na zachodzie kraju opady już ustąpiły, a niebo zaczęło się przejaśniać i rozpogadzać. Wiatr wieje słabo i umiarkowanie z południowego zachodu. Temperatura wynosi od 12 stopni nad morzem do 24 stopni przy granicy z Ukrainą.

Co się teraz dzieje w pogodzie?

Zadziwiające grupy potężnych cyklonów na biegunie Jowisza

Najnowsze zebrane dane i zdjęcia wykonane przez sondę Juno, która obecnie obserwuje i prowadzi badania Jowisza, zadziwiły astronomów z całego świata. Na mozaice obrazów możemy zobaczyć dosłownie usłane grupami geometrycznych cyklonów obszary północnego bieguna tej planety, największej w naszym Układzie Słonecznym.

Fot. NASA / JPL-Caltech / SwRI.
Fot. NASA / JPL-Caltech / SwRI.

Zjawiska te są o wiele potężniejsze od huraganów czy tajfunów występujących na Ziemi. Od wielu lat wieją w nich wiatry o prędkości przekraczającej 350 km/h, a ich średnice mają po kilka tysięcy kilometrów. Skąd się wzięły?... Zobacz cały artykuł

Oszukano nas. Przylądek Rozewie wcale nie jest najdalej wysuniętym na północ miejscem w Polsce

Od lat szkolnych żyliśmy w przeświadczeniu, że najdalej położone na północ miejsce w Polsce to słynny Przylądek Rozewie z charakterystyczną biało-czerwoną latarnią morską. Teraz okazuje się, że nasza wiedza jest błędna.

Fot. TwojaPogoda.pl
Fot. TwojaPogoda.pl

Miliony turystów każdego roku przybywają na Przylądek Rozewie, aby zrobić sobie fotkę na tle biało-czerwonej latarni morskiej, a to dlatego, że sądzą iż jest to najdalej położone na północ miejsce w naszym kraju. Gdyby wiedzieli, że to nieprawda, mieliby poważny problem... Zobacz cały artykuł >>>

Co się teraz dzieje w pogodzie?

Na zachodzie i południu kraju jest pochmurno z opadami, zarówno ciągłymi, jak i przelotnymi. Na pozostałym obszarze przejaśnia się, na wschodzie rozpogadza, a na północnym wschodzie jest pogodnie. Wiatr wieje ze zmiennych kierunków słabo i umiarkowanie. Temperatura wynosi od 13 stopni na północnym zachodzie do 19 stopni na południowym wschodzie kraju.

Jakie będzie dzisiaj ciśnienie?

Ciśnienie jest niskie, ale zaczęło dość szybko rosnąć. W tej chwili barometry pokazują od 992 hPa na północnym zachodzie do 998 hPa na północnym wschodzie kraju. Biomet będzie niekorzystny dla naszego samopoczucia.

Jakie będzie dzisiaj ciśnienie?

Nadciągająca czarna chmura

Złowieszcza chmura szelfowa przetoczyła się nad Kanadą. Przyniosła błyskawice, ulewny deszcz i porywisty wiatr. Możecie ją podziwiać w pełnej okazałości na przyspieszonym nagraniu.

dalej