Piątek zapowiada się słonecznie za sprawą wpływu wyżu Stefan znad Morza Północnego. Popada tylko miejscami na południu i wschodzie kraju. Temperatura, choć rewelacji nie będzie, nieco wzrośnie.
Piątek zapowiada się słonecznie za sprawą wpływu wyżu Stefan znad Morza Północnego. Popada tylko miejscami na południu i wschodzie kraju. Temperatura, choć rewelacji nie będzie, nieco wzrośnie.
Na podstawie danych z sondy Sentinel-2A naukowcy stworzyli pierwszą tak dokładną mozaikę Afryki, która składa się z aż 7 tysięcy oddzielonych zdjęć. Fotografowano tylko te obszary, gdzie niebo było wolne od chmur, dlatego mozaika powstawała od grudnia 2015 do kwietnia 2016 roku. Następny rok zajęło naukowcom złożenie wszystkich zdjęć o łącznej pojemności 32 terabajtów.
Czy jest piękniejsza panorama? Zapraszamy na nasz profil na Instagramie i zachęcamy do polubienia. Codziennie będzie na Was czekać nowa porcja pięknych fotografii polskiej przyrody.
Wyświetl ten post na Instagramie.
Dzielny świnoujski fotograf Krzysztof Chomicz uratował młodego bielika, który utknął w błocie w Karsiborskich Paprociach. Karkołomna akcja ratownicza zakończyła się sukcesem. Ptak został obmyty z mazi, przebadany przez weterynarza i zwrócony naturze.
Niecodzienne zdarzenie na jednej z dróg. Jeż, zupełnie niezdający sobie sprawy z tego, że przez jezdnię należy przechodzić tylko na pasach, jest eskortowany przez wronę, która wyraźnie go popędza poprzez skubanie. Komiczna sytuacja, która świetnie obrazuje, jak mądrymi ptakami są wrony.
Przyspieszone nagranie z fotopułapki ukazuje, jak wygląda odradzanie się lasu po pożarze.
Bank Światowy, który udzielił Polsce gigantycznych kredytów po powodzi tysiąclecia z 1997 roku, przygotował film pokazujący, jak przez ponad 20 lat zmienił się nasz kraj. Powódź, która najbardziej dała się we znaki w dorzeczu Odry, kosztowała 4 miliardy dolarów, odebrała życie 56 osobom i pozostawiła bez dachu nad głową 200 tysięcy ludzi. Dziś przed powodzią tysiąclecia chronionych jest o 2 miliony ludzi więcej niż w 1997 roku.
Miejscami w centrum i na południowym wschodzie kraju pojawiają się słabe burze, którym towarzyszą przelotne, ale chwilami ulewne deszcze z porywistym wiatrem. Po południu i wczesnym wieczorem zagrzmieć może także w innych regionach kraju. Zachowajcie ostrożność!
12-latek ze swoim ojczymem podczas wycieczki we włoskich Dolomitach spotkali niedźwiedzia. Od drapieżnika dzieliły ich zaledwie metry. Nastolatek zachował jednak zimną krew i zgodnie z tym, czego dowiedział się w internecie, spokojnie oddalił się od misia. Dzięki temu to niecodzienne spotkanie skończyło się szczęśliwie.
Tylko pełnoletni mieszkańcy Nowych Delhi pamiętają gorętszy koniec maja. Temperatura właśnie osiągnęła 46 stopni, sprawiając, że stolica Indii stała się jednym z najcieplejszych miast na świecie. Mieszkańcy nie mogą się już doczekać ochłodzenia i opadów, które nadejdą w weekend. Temperatura spadnie wówczas do około 30 stopni, ale na krótko. Meteorolodzy ostrzegają jednak, że miejscami możliwe są zamiecie piaskowe.
Co najmniej 3 osoby zginęły, a wiele zostało rannych, w Jekaterynburgu w Rosji podczas wichury. Porywisty wiatr łamał drzewa, zrywał zadaszenia i uszkadzał linie energetyczne. Na nagraniu możecie zobaczyć, jak wiatr poderwał fragment zadaszenia, który przytrzymywany był przez grupkę mężczyzn. Jeden z nich został niegroźnie ranny.
W pasie od Dolnego Śląska przez Wielkopolskę po Kujawy, Pomorze Gdańskie i Warmię jest pochmurno i deszczowo. Na pozostałym obszarze większe zachmurzenie z opadami ma charakter lokalny. Najpogodniej jest we wschodnich regionach. Wiatr wieje chwilami silniej z północy. Temperatura wynosi do 11 do 15 stopni.
Dzisiaj burze mogą się pojawiać w najróżniejszych regionach kraju, a zwłaszcza na południowym wschodzie. Spodziewamy się ulewnego deszczu do 15 mm, z gradem o średnicy do 1 cm i porywistym wiatrem do 80 km/h. Zachowajcie ostrożność!
Drugi w tym sezonie cyklon tropikalny imieniem Bertha narodził się nad południowo-wschodnimi regionami USA. Wcześniej przyniósł wyjątkowo intensywne opady na Florydzie. W Miami przeszła największa ulewa od 8 lat. W ciągu zaledwie 48 godzin na miasto spadło aż 185 litrów deszczu na metr kwadratowy ziemi. Doszło do licznych podtopień dróg, parkingów podziemnych i zabudowań.
Ciśnienie jest wysokie i przez cały dzień będzie stabilne. W tej chwili barometry pokazują od 1024 hPa na wschodzie do 1029 hPa na północnym zachodzie kraju. Biomet zacznie się pogarszać.
Pogoda nie pozwoliła dzisiaj na wystrzelenie dwóch astronautów prywatną rakietą i kapsułą w kierunku Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Historyczne wydarzenie dla amerykańskiego przemysłu kosmicznego zostało przełożone. Na kiedy?
Wystrzelenie rakiety Falcon-9, z zainstalowaną na jej szczycie załogową kapsułą Dragon-2, miało nastąpić w środę o godzinie 22:33. Jednak potwierdziły się nasze prognozy, wskazujące na niesprzyjające warunki pogodowe... Zobacz cały artykuł >>>
Piękna chmura szelfowa wieczorem przeszła nad Strzyżowem na Podkarpaciu.
Cypr chce zachęcić turystów do powrotu do swojego kraju i w tym celu zamierza pokrywać ich koszty zakwaterowania, wyżywienia i leczenia, jeśli na wyspie podczas urlopu oni lub ich rodzina zakażą się koronawirusem. Turyści mają zapłacić jedynie za przejazd na lotnisko i lot powrotny do domu.
Nad rejonem Przylądka Canaveral na Florydzie, gdzie późnym wieczorem ma wystartować kapsuła Dragon z dwoma astronautami na pokładzie, wędrują piętrzące się chmury burzowe, które przynoszą ulewne deszcze. NASA otrzymała od meteorologów ostrzeżenie przed tornadem. Na szczęście zostało ono odwołane. Jeśli pogoda się nie poprawi, a niewiele na to wskazuje, start zostanie przełożony na kolejne dni.
Pozachwycajmy się tym pięknym widokiem. Zapraszamy na nasz profil na Instagramie i zachęcamy do polubienia. Codziennie będzie na Was czekać nowa porcja pięknych fotografii polskiej przyrody.
Wyświetl ten post na Instagramie.