Wombat, który skradnie Twoje serce

George to osierocony wombat tasmański, który skradł serca ponad 40 milionom internautów na całym świecie. Gdy jeszcze nie wychodził z matczynej torby, jego matka została potrącona przez samochód. Przechodzień znalazł przestraszonego wombata i oddał go w ręce strażników przyrody, którzy troskliwie się nim zajęli. Dzisiaj torbacz (podobny do borsuka) ma się bardzo dobrze, cieszy się życiem i nie odstępuje swojego opiekuna nawet na krok. George na pewno i Wam skradnie serce.

Wspaniała burza piaskowa

Na spalonych słońcem pustkowiach Arizony szaleją habooby, czyli masywne burze piaskowe, które potrafią zmienić środek dnia w ciemną noc, a przy tym łamać drzewa i zrywać dachy. Mike Olbinski, który uwielbia fotografować te cuda natury, uwiecznił coś wyjątkowo urokliwego.

Co się teraz dzieje w pogodzie?

Z południowego zachodu na północny wschód przebiegają strefy zróżnicowanego zachmurzenia, od większych rozpogodzeń aż po przelotne opady deszczu. Wiatr wieje chwilami silniej z zachodu. Temperatura wynosi od 10 stopni na północy do 14 stopni w centrum i na południu.

Zdjęcie satelitarne Polski w dniu 17 maja 2020 o godzinie 9:20. Dane: Sat24.com / Eumetsat.
Zdjęcie satelitarne Polski w dniu 17 maja 2020 o godzinie 9:20. Dane: Sat24.com / Eumetsat.

Pioruny uderzają w zbocza Tatr

Tak wygląda uderzenie pioruna w zbocza Tatr. Każdego lata w najwyższych polskich górach przynajmniej jedna osoba zostaje porażona piorunem. W ubiegłym roku doszło do prawdziwej tragedii. Piorun na Giewoncie zabił 4 osoby, a 150 innych zranił. Aby się to nie powtórzyło pamiętajcie, że w górach aura zmienia się jak w kalejdoskopie. Zawsze sprawdzajcie bieżące prognozy i ostrzeżenia, a gdy zapowiadane są burze, zostańcie w dolinach.

Jakie będzie dzisiaj ciśnienie?

Ciśnienie będzie powoli rosnąć. W tej chwili wynosi od 1015 hPa (podwyższone) na północy do 1021 hPa (wysokie) na południu kraju. Biomet balansować będzie między obojętnym a niekorzystnym.

Jakie będzie dzisiaj ciśnienie?

Kontrowersyjna prognoza pogody

Stacja telewizyjna Tivicom, która nadaje z Ułan Ude w rosyjskiej Buriacji, zaskoczyła swoich widzów wieczorną prognozą pogody, w której prezenterka ubrana była w strój kąpielowy. Program wywołał olbrzymią dyskusję w sieci. Część widzów była pod wrażeniem śmiałego pomysłu telewizji, ale zdecydowanie więcej osób było zniesmaczonych i oburzonych występem skąpo ubranej modelki w poważnej stacji telewizyjnej.

Warto zwrócić uwagę, że w prawym rogu ekranu pojawia się oznaczenie wiekowe za sprawą którego program jest przeznaczony dla widzów powyżej 16. roku życia. Jak twierdzą internauci zgodnie z założeniem niecodzienna prognoza pogody miała wywołać kontrowersje, aby w ten sposób telewizja mogła się wypromować w internecie. Ocenę co do formy programu pozostawiamy Wam. Ciekawe, jak zareagowaliby widzowie w Polsce, gdyby w jednej z telewizji zaraz po poważnym programie informacyjnym wystąpiła taka oto modelka w stroju kąpielowym...

Kaczki pokazały, jak się surfuje

Kaczki na oczach zdziwionych surferów postanowiły pokazać im, jak powinno się surfować na desce...

Jazda w kierunku burzy piaskowej

Na Saharze wciąż szaleją burze piaskowe. Zobaczcie, jak wygląda jazda samochodem przez ścianę piasku.

Zdjęcie dnia: Zachodzące Słońce

Słoneczko zachodzi nad polami rzepaku. Zapraszamy na nasz profil na Instagramie i zachęcamy do polubienia. Codziennie będzie na Was czekać nowa porcja pięknych fotografii polskiej przyrody.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez @twojapogoda.pl

Piękny las posadzony ludzką ręką

Piękny las w Bieszczadach. Wydawać by się mogło, że naturalny, ale nic bardziej mylnego. W całości posadzony został ludzką ręką. Krajobraz Łopienki zmienia się z każdym rokiem za sprawą przebudowy drzewostanów porolnych. Zaczynają dominować jodły i buki. Bieszczadzki leśnik, Kazimierz Nóżka, skrupulatnie zapisał to w kronice, aby za 150 lat zaoszczędzić ludziom sporów, co do pochodzenia tego lasu.

Tak powstaje potężna góra lodowa

Naukowcy we wschodniej Grenlandii sfilmowali moment tzw. cielenia się lodowca Helheima, a więc oderwania się od niego olbrzymiej góry lodowej o średnicy 6,5 kilometra. Na poniższym nagraniu możemy zobaczyć tę chwilę w przyspieszeniu.

Księżyc zanurza się w atmosferze

Niemiecki astronauta Alexander Gerst uwiecznił z ziemskiej orbity wspaniały widok, w sam raz na dobranoc. Oto Księżyc zanurzający się w ziemskiej atmosferze. Czy wiecie, że astronauci mieszkający na Stacji Kosmicznej każdego dnia okrążają Ziemię aż 16 razy? Pokonują przy tym odległość z Ziemi do Księżyca i z powrotem.

Fot. NASA / ESA.
Fot. NASA / ESA.

Chmury burzowe od góry

Astronauci z pokładu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej uwiecznili rządek chmur burzowych Cumulonimbus. Okrągłe chmury osiągały wysokość prawie 10 kilometrów i niosły w swych wnętrzach gigantyczne ilości deszczu, gradzin oraz oczywiście wyładowania elektryczne.

Fot. NASA / ISS.
Fot. NASA / ISS.

Kormoran sam zgłosił się do szpitala

Pamiętacie jeszcze tę niezwykłą historię sprzed kilku lat? Zraniony w skrzydło kormoran wtargnął, ku zdumieniu pacjentów, do poczekalni szpitala Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Wcześniej krążył po parkingu przed budynkiem, nieudolnie próbując wzbić się w powietrze. Strażnicy Miejscy próbowali go ująć, ale nie udało się. Dopiero z poczekalni ptak został zabrany, ale nie do ortopedy, a do weterynarza. Tam pod troskliwą opieką dochodził do zdrowia.

Fot. Straż Miejska.
Fot. Straż Miejska.

Erupcja, w której zginęło znane małżeństwo wulkanologów

Wulkany czasem wybuchają bez najmniejszego ostrzeżenia. Ich ofiarami stają się nie tylko mieszkańcy pobliskich miejscowości, lecz również naukowcy. 3 czerwca 1991 roku podczas erupcji wulkanu Unzen w Japonii zginęło znane małżeństwo wulkanologów, Maurice i Katia Krafft. Wulkany były ich życiową pasją. To dzięki nim nauka wzbogaciła się o wyjątkowe nagrania i zdjęcia z erupcji ponad 150 wulkanów.

Do dziś ich książki są obowiązkową lekturą dla młodych badaczy gór ziejących ogniem. Realizując swoją pasję zapłacili najwyższą cenę, uświadamiając nam, że żywioły bywają nieprzewidywalne nawet wówczas, gdy wydaje nam się, że wiemy już o nich wszystko. Zobaczcie, jak wyglądała erupcja wulkanu Unzen sprzed 29 lat.

Prognoza 16-dniowa: Co nas czeka do końca maja? Kaprysom pogody nie widać końca [MAPKI]

Dotychczas maj zapisuje się wśród najzimniejszych na tle ostatnich lat. Czy druga połowa zrewanżuje się cieplejszą pogodą, a może nadal będzie chłodno? Czy susza utrzyma się, czy też zostanie złagodzona przez deszcze?

Fot. TwojaPogoda.pl
Fot. TwojaPogoda.pl

Jaka pogoda będzie panować w drugiej połowie maja?... Sprawdź prognozę 16-dniową >>>

Piorun uderzył tuż obok żaglówki

Trwa sezon żeglarski dlatego warto dowiedzieć się, czego nie wolno robić przebywając na wodzie. Przede wszystkim, gdy słyszymy nadciągającą burzę, należy jak najprędzej wrócić na przystań. Jeśli jest zbyt daleko, to koniecznie trzeba złożyć maszty, ponieważ mogą stać się celem błyskawic. Nie pomyśleli o tym żeglujący z poniższego filmiku. Mieli sporo szczęścia, bo piorun uderzył tuż obok nich. Najedli się jednak strachu, choć zagrożenie zbagatelizowali.

Co się teraz dzieje w pogodzie?

Na południu poranek jest pogodny, przeważnie bezchmurny. Na pozostałym obszarze pojawiają się przejaśnienia, ale też poważniej się chmurzy, szczególnie na północy i północnym wschodzie. Deszcz pada jednak tylko miejscami na Pomorzu Gdańskim. Wiatr wiej porywiście z zachodu. Temperatura wynosi około 10 stopni.

Zdjęcie satelitarne Polski w dniu 16 maja 2020 o godzinie 9:25. Dane: Sat24.com / Eumetsat.
Zdjęcie satelitarne Polski w dniu 16 maja 2020 o godzinie 9:25. Dane: Sat24.com / Eumetsat.

„Świecąca” granica Indii i Pakistanu

Astronauci z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej uwiecznili pogranicze Indii i Pakistanu z wysokości 400 kilometrów. Widoczne są brzegi rzeki Ganges oraz największe miasta regionu rozświetlone pod osłoną nocy. Jednym z najciekawszych elementów zdjęcia jest granica Indii i Pakistanu, oświetlona w celach bezpieczeństwa na dystansie ponad tysiąca kilometrów.

Fot. NASA / ISS.
Fot. NASA / ISS.

Jakie będzie dzisiaj ciśnienie?

Ciśnienie będzie się nieznacznie wahać. W tej chwili barometry wynoszą od 1013 hPa (umiarkowane) na północy do 1022 hPa (wysokie) na południu kraju. Biomet poprawi się.

Jakie będzie dzisiaj ciśnienie?
dalej