FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Nadciąga załamanie pogody. Będzie padać, porywiście wiać i mocno się ochłodzi

To już ostatnie gorące dni w tym roku. Przed nami załamanie pogody, które przyniesie deszcze, porywisty wiatr i duże ochłodzenie. Kiedy znów będzie ciepło i słonecznie? Sprawdź prognozę.

W weekend załamanie pogody. Fot. Wxcharts.com / Pixabay.
W weekend załamanie pogody. Fot. Wxcharts.com / Pixabay.

Środa, czwartek i piątek (27-29.09) będą ostatnimi gorącymi dniami w tym roku w większości regionów kraju. Spodziewamy się, że popołudniami termometry pokazywać będą przeważnie od 25 do 27 stopni, jednak lokalnie może być nawet 28-29 stopni w cieniu.

Będzie nie tylko gorąco, ale też słonecznie i sucho. Nie trzeba mieć przy sobie parasola, bo nie spadnie nawet kropla deszczu. Noce i poranki mogą jednak przynosić miejscowe mgły ograniczające widoczność do 100-200 metrów.

Załamanie pogody rozpocznie się w nocy z piątku na sobotę (29/30.09), kiedy z zachodu na wschód kraju zacznie sunąć front chłodny z towarzyszącymi mu opadami deszczu, silniejszym wiatrem i spadkiem temperatury z dnia na dzień nawet o ponad 10 stopni.

W sobotę (30.09) będzie się chmurzyć i padać niemal w całym kraju. Miejscami może spaść nawet do 10-15 mm deszczu. Na termometrach od 15 stopni nad morzem do 23 stopni na Śląsku.

Prognoza pogody na sobotę.

W niedzielę (1.10) nadal przewaga chmur, ale pojawiać się będą większe przejaśnienia. Najmniej będzie ich na północy, gdzie może słabo i przelotnie popadać. Temperatura od 15 do 19 stopni.

Prognoza pogody na niedzielę.

W przyszłym tygodniu pogoda będzie bardziej kaprysić niż dotychczas, ale nadal powinna sprzyjać. Częściej będzie się chmurzyć i padać, a temperatura wahać się będzie od 15 do 20 stopni, tylko miejscami przekroczy 20 stopni.

Źródło: TwojaPogoda.pl

prognoza polsat news