FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Pierwsze przymrozki coraz bliżej. Trzeba będzie skrobać szyby w samochodzie

Nieodłączną częścią rozpoczynającej się jesieni są przymrozki, które sprawią, że będziemy musieli skrobać szyby w samochodach. Kiedy dokładnie? Sprawdź prognozę.

Nadchodzą pierwsze przymrozki. Fot. Wxcharts.com / Pixabay.
Nadchodzą pierwsze przymrozki. Fot. Wxcharts.com / Pixabay.

Póki co nad Polskę nadal napływa wyjątkowo ciepłe powietrze z południa, które sprawia, że popołudniami mamy nawet powyżej 25 stopni, a nocami i o porankach temperatura nie spada poniżej 10 stopni. To się jednak niebawem zmieni.

W prognozach pierwszy raz w tym sezonie widoczne są przymrozki. Miałyby one pojawić się wraz z arktycznym powietrzem już pod koniec pierwszej dekady października. W najchłodniejszej porze doby, czyli krótko po świcie, temperatura spadnie w okolice zera.

Zimniej będzie przy gruncie, nawet do minus 3 stopni. Jednak, jeśli fala chłodów okaże się jeszcze silniejsza, to będziemy musieli się liczyć nie tylko z przygruntowymi przymrozkami, ale także tymi regularnymi, na wysokości klatki meteorologicznej, czyli na 2 metrach.

Z największym prawdopodobieństwem ujemne temperatury najpierw wystąpią we wschodnich i północno-wschodnich regionach kraju, w okolicach 9-10 października. Do tego czasu warto przygotować skrobaczki do szyb samochodowych, które pokryje szron, i cieplejsze odzienie na drogę do pracy lub szkoły.

Wszystko wskazuje na to, że pomimo tego, że jesień zapowiada się ciepło, to jednak przymrozki nadejdą o czasie. Najczęściej po raz pierwszy w sezonie występują właśnie w październiku. Jednak tym razem utrzymają się krótko, na chwilę przerywając ciepłą anomalię.

Źródło: TwojaPogoda.pl

prognoza polsat news