FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Znany raper wywołał trzęsienie ziemi w Rzymie. Wybuchła panika, ucierpiały starożytne zabytki

Podczas koncertu popularnego rapera w Rzymie zdarzyło się coś niezwykłego, co wywołało panikę wśród mieszkańców. Władze mówią o wywołaniu przez niego trzęsienia ziemi i uszkodzeniu starożytnych zabytków. Jak to możliwe?

Koncert słynnego rapera wywołał trzęsienie ziemi w Rzymie. Fot. Pixabay.
Koncert słynnego rapera wywołał trzęsienie ziemi w Rzymie. Fot. Pixabay.

W słynnym Circus Maximus w Rzymie odbył się huczny koncert amerykańskiego rapera Travisa Scotta, który zgromadził 60 tysięcy jego fanów. Jednak to nie głośna muzyka, rozchodząca się kilometrami, wywołała panikę i falę oburzenia wśród mieszkańców.

Zdarzyło się coś niezwykłego. Raper zaczął podskakiwać, zachęcając do tego tłum, w momencie, w którym na scenę wszedł dawno nie widziany raper Kanye West (znany jako Ye). Wielokrotne uderzenia stóp dziesiątek tysięcy widzów spowodowało trzęsienie ziemi.

Jak wynika z odczytów sejsmografów wstrząs miał siłę blisko M3.0 i wywołał panikę wśród okolicznych mieszkańców, którzy skarżyli się, że na najwyższych piętrach wysokich budynków drżały ściany i szyby w oknach, kołysały się żyrandole i ruszały się meble.

Służby cywilne odebrały wiele telefonów od zaniepokojonych mieszkańców. Dyrektor Koloseum był oburzony tym, że huczne koncerty są organizowane w historycznie cennych miejscach, jak Circus Maximus, który jest najstarszym i największym cyrkiem starożytnego Rzymu, gdzie rozgrywano wyścigi rydwanów.

Wstrząsy spowodowały szkody w zabytkach, które na szczęście nie okazały się poważne. Władze zapowiedziały, że zweryfikują swoje decyzje odnośnie organizacji koncertów, aby nic podobnego więcej się nie powtórzyło.

Strach pomyśleć, co mogłoby się stać, gdyby za sprawą jakiegoś internetowego virala, w jednym momencie wszyscy ludzie na całym świecie zaczęli podskakiwać.

Źródło: TwojaPogoda.pl

prognoza polsat news