FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Niezwykłe zjawisko na niebie. W sobotę Księżyc Myśliwych spotka się z olbrzymim Jowiszem

Przed nami jeden z najciekawszych spektakli astronomicznych tegorocznej jesieni. Księżyc Myśliwych w pełni spotka się z olbrzymim Jowiszem w opozycji. Sprawdź, kiedy, gdzie i w jaki sposób zobaczyć to wyjątkowe zjawisko na własne oczy.

Jowisz i Księżyc. Fot. NASA.
Jowisz i Księżyc. Fot. NASA.

W sobotni (8.10) wieczór zarezerwuj sobie kilka chwil, aby zobaczyć wspaniałe widowisko na niebie. Od jakiegoś czasu Jowisz znajduje się najbliżej Ziemi od 59 lat, dlatego jest nadzwyczaj jasny i nie sposób nie odnaleźć go na niebie.

Tym razem jednak otrzymamy bonus w postaci Księżyca, który zbliży się do Jowisza. Będzie to okazja wyjątkowa, ponieważ Srebrny Glob znajdować się będzie w pełni, która w październiku zwana jest Księżycem Myśliwych.

Obserwacje warto zacząć już po godzinie 20:00. Należy patrzeć średnio wysoko na niebo południowo-wschodnie. Jowisz znajdować się będzie powyżej Księżyca, na tle konstelacji Ryb, ale w pobliżu pogranicza z Wodnikiem i Wielorybem.

Zachęcamy do wieczornego spaceru połączonego z romantycznym widokiem na niebie. Spotkanie obu ciał niebieskich potrwa całą noc, od zmroku aż po świt. Najwyżej na niebie Księżyc z Jowiszem znajdować się będą w okolicach północy.

Źródło: TwojaPogoda.pl

Komentarze

prognoza polsat news