FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Zaczyna się bardzo długa fala upałów. W których regionach kraju najbardziej da się we znaki?

Rozpoczyna się najdłuższa od początku tego roku fala upałów, która potrwa nawet przez tydzień. W których regionach kraju najbardziej da się we znaki? Sprawdź prognozę.

Fot. TwojaPogoda.pl
Fot. TwojaPogoda.pl

Już w czwartek (23.06) na zachodnich krańcach Polski temperatura zbliży się do 30 stopni. Jednak przekroczenie progu upału nastąpi w piątek (24.06) i właśnie od tego dnia rozpocznie się fala upałów, która potrwa nawet przez kolejny tydzień.

Codziennie będziemy notować 30 stopni i więcej, w różnych regionach kraju, ponieważ strefa żaru będzie się przemieszczać. Do końca tygodnia upalnie będzie tylko w zachodnich województwach. Na pozostałym obszarze termometry pokazywać będą od 25 do 28 stopni.

Na początku przyszłego tygodnia upał rozleje się na kolejne regiony, najpierw na południe i do centrum, a następnie na północ i wschód. W połowie tygodnia upalne powietrze opuści nasz kraj we wschodnich województwach.

To oznacza, że chociaż upał będziemy notować na obszarze Polski każdego dnia, to jednak na przeważającym obszarze kraju powyżej 30 stopni powinniśmy się spodziewać tylko przez kilka dni. Na zachodzie upalnie będzie przez 4 dni, na północy, południu i wschodzie przez 2 dni.

Termometry pokazywać będą na ogół od 30 do 32 stopni, jedynie miejscami na krańcach zachodnich oraz w Małopolsce i na Podkarpaciu upał będzie większy, od 34 stopni w cieniu.

Będzie jednak bardzo gorąco, przeważnie 27-29 stopni. Jeśli dodamy do tego występujące w najróżniejszych porach doby przelotne opady deszczu i burze, to rysuje się nam bardzo nieprzyjemna i męcząca aura. Będzie parno i duszno.

Źródło: TwojaPogoda.pl

Komentarze

prognoza polsat news