FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Hanna może łamać drzewa, zrywać dachy i wyłączać prąd. Deszcze, burze i duże ochłodzenie

Niż Hanna będzie nam psuć pogodę przez kilkadziesiąt następnych godzin przynosząc deszcze, burze, porywisty wiatr i ochłodzenie. Wichura może zrywać dachy i łamać drzewa, wywołując awarie prądu. Sprawdź prognozę i ostrzeżenia.

Fot. unsplash / Khamkéo Vilaysing.
Fot. unsplash / Khamkéo Vilaysing.

Zarówno w piątek (27.05), jak i w sobotę (28.05) znajdziemy się pod władaniem układu niskiego ciśnienia imieniem Hanna znad zachodniej Rosji. Pogoda będzie wyjątkowo zmienna i niebezpieczna. O każdej porze dnia czy nocy musimy się spodziewać gwałtownych zjawisk.

Przede wszystkim będą to przelotne, ale również ciągłe deszcze, chwilami połączone z burzami i porywistym wiatrem. Jego porywy z kierunku zachodniego mogą osiągać 60-70 km/h, a miejscami nawet 80-90 km/h.

Śledź na żywo deszcze i burze >>>

Prognoza pogody na piątek.

Wichura może łamać drzewa, uszkadzać dachy na budynkach i zrywać linie energetyczne. Możliwe są więc przerwy w dostawach prądu oraz problemy komunikacyjne. Jeśli nie musimy, to nie wychodźmy z domu, nie wybierajmy się też do parku lub lasu.

Prognoza pogody na sobotę.

Wędrujące nad Polską fronty będą przynosić nam napływ chłodniejszego powietrza. Dlatego też temperatura z poziomu około 20 stopni będzie się systematycznie obniżać, najpierw do 15 stopni, a następnie nawet do 10 stopni, zwłaszcza podczas opadów i burz.

Źródło: TwojaPogoda.pl

Komentarze

prognoza polsat news