FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Będzie gorąco, ale nagle pogoda się załamie. Po ulewach i burzach ochłodzi się nawet o 15 stopni

Dosłownie na chwilę zrobi się gorąco, ale przyjemne temperatury odbierze nam nagłe załamanie pogody z burzami i ulewami, po których mocno się ochłodzi. Sprawdź prognozę dzień po dniu.

Fot. Pixabay.
Fot. Pixabay.

Korzystajmy z pięknej pogody, ponieważ jej godziny są już policzone. Środa (18.05) zapowiada się jako najbardziej przyjemny dzień w tym tygodniu. Będzie słonecznie, sucho, ze słabym wiatrem i umiarkowaną temperaturą.

Termometry pokażą po południu od 15-16 stopni na północy i wschodzie przez 18-19 stopni na większym obszarze do 20-21 stopni na zachodzie. Wiatr ze wschodu będzie słaby.

Prognoza pogody na środę.

W czwartek (19.05) aura zacznie się psuć, ale stopniowo. Z biegiem dnia niebo coraz bardziej będzie się zaciągać chmurami, najbardziej na zachodzie, północy i w centrum kraju. Jednak opadów jeszcze się nie spodziewamy.

Zrobi się gorąco, ponieważ na zachodzie temperatura przekroczy w cieniu 25 stopni. Na pozostałym obszarze odnotujemy od 20 do 23 stopni, tylko na wschodzie będzie ok. 20 stopni.

Prognoza pogody na czwartek.

Deszcze nadejdą dopiero w piątek (20.05) i będą połączone z burzami, które w południowej połowie kraju mogą być gwałtowne, z gradem i porywistym wiatrem. Możliwe są lokalne podtopienia, a także uszkodzenia drzew i zabudowań.

Na termometrach tuż przed nadejściem opadów ujrzymy na ogół od 23 do 26 stopni. Najgoręcej będzie tym razem w zachodnich i południowych regionach, powyżej 25 stopni. Na północy zacznie wiać bryza, która zablokuje temperaturę poniżej 20 stopni.

Prognoza pogody na piątek.

Weekend (21-22.05) pod znakiem rozczarowującej pogody dla tych, którzy planują wypoczynek na świeżym powietrzu, ponieważ będzie padać i wyraźnie się ochłodzi, w wielu miejscach do zaledwie ok. 15 stopni. Jednak deszcz jest teraz na wagę złota i nie powinniśmy na niego narzekać.

Źródło: TwojaPogoda.pl

Komentarze

prognoza polsat news