FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Wraca babie lato. Wiemy, kiedy temperatura znów przekroczy 20 stopni i będzie słonecznie

Babie lato nie powiedziało jeszcze ostatniego słowa. Wróci do Polski przynosząc temperaturę przekraczającą w cieniu 20 stopni. Znów będzie ciepło i słonecznie, w sam raz na najbardziej kolorowy okres w całym roku. Sprawdź prognozę.

Fot. TwojaPogoda.pl
Fot. TwojaPogoda.pl

Nad Grenlandią znajduje się wyż atmosferyczny, który wyrusza właśnie w długą drogę przez Islandię i Wyspy Brytyjskie, aby w weekend (16-17.10) dotrzeć od zachodu nad Polskę i przynieść nam większe, długotrwałe zmiany w pogodzie.

Docelowym miejscem podróży tego wyżu będzie rejon Morza Czarnego. Stamtąd będzie zawiadywać pogodą nad całą południową, wschodnią i centralną częścią Europy, w tym również nad Polską. Aura związana z charakterystyczną lokalizacją tego wyżu jest nazywana babim latem.

Ponad 20 stopni w cieniu

Wyż bowiem ściąga ciepłe powietrze z południa i kieruje je najdalej na północ, jak jest to tylko możliwe. W dodatku niebo jest pogodne, a wiatr słabnie. Takich właśnie warunków spodziewamy się począwszy od końca tego tygodnia, a w szczególności od początku przyszłego tygodnia.

Z każdym dniem temperatura będzie rosnąć, aż w okolicach czwartku (21.10) termometry w większości regionów naszego kraju wskażą około 20 stopni, a na Dolnym Śląsku i w Wielkopolsce nawet powyżej. Jeśli dodamy do tego większe rozpogodzenia, zrobi się bardzo przyjemnie.

Oby taka piękna aura w okresie kolorowej polskiej jesieni utrzymywała się jak najdłużej, za co oczywiście trzymamy kciuki.

Źródło: TwojaPogoda.pl

Komentarze

prognoza polsat news